Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Dzień Otwarty w „Venulecie” – pełen pokazów i emocji
XXV Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie” w Szaflarach

XXV Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie” w Szaflarach

SZAFLARY. Jubileuszowy XXV Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego pt. „Stro...

Tydzień wprowadzający

Tydzień wprowadzający

HOKEJ. Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ rozpoczęli dziś przygotowania do se...

Na rynku – lednickie klimaty i chwała Pana

Na rynku – lednickie klimaty i chwała Pana

NOWY TARG. W sercu miasta zagościła atmosfera spotkań nad jeziorem Lednickim, w ...

Zatrzymali Afgańczycy bez dokumentów

Zatrzymali Afgańczycy bez dokumentów

STRAŻ GRANICZNA. Dwóch mężczyzn podających się za obywateli Afganistanu zatrzyma...

Powrót neurochirurgii do stolicy Podhala

Powrót neurochirurgii do stolicy Podhala

NOWY TARG. Oddział neurochirurgiczny w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im...

Awantura w uzdrowisku

Awantura w uzdrowisku

POWIAT NOWOTARSKI. Pięć osób awanturowało się w jednym z lokali w Rabce-Zdroju. ...

Reklama

Dzień Otwarty w „Venulecie” – pełen pokazów i emocji

vendzotw18

NOWY TARG. Nie tylko wiedzy o profilach kształcenia, ale i sporych emocji dostarczył uczestnikom Dzień Otwarty w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu. Na ten czas dyrekcji udało się zaprosić nawet przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy demonstrowali poszczególne elementy wyposażenia funkcjonariusza. O specyfice nauki przygotowującej do pracy w służbach mundurowych młodszym kolegom opowiadali sami kadeci z klas o profilach wojskowym, policyjnym i pożarniczym.

Gości i ich opiekunów witała dyrekcja Szkoły, zapraszając na multimedialną prelekcję o specyfice nauki prowadzonej m.in. pod patronatem Akademii Sztuki Wojennej i 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie-Rząsce. Jest to zarazem Szkoła, która – prócz efektywności nauczania oraz nacisku położonego na wychowanie patriotyczne – oferuje szeroki wachlarz zajęć pozwalających zdobyć różne umiejętności i sprawności: w strzelectwie, sportach walki, nurkowaniu, lawinowym ABC.

Chlubne tradycje ma działalność charytatywna i honorowe krwiodawstwo. Niezapomnianych wrażeń dostarczają organizowane zawsze na początku roku szkolnego obozy kondycyjne. Uczniowie w mundurach opowiadali o swoim udziale w konkursach historycznych, odniesionych sukcesach na szczeblu centralnym oraz nagrodach w postaci wycieczek do miejsc pamięci i męczeństwa Polaków na dawnych rubieżach Rzeczypospolitej.

Kadeci przygotowali dla młodszych kolegów dynamiczny filmik – własnej produkcji – o życiu Szkoły. Przyszli strażacy zadbali o pokaz sprzętu i udzielania pierwszej pomocy. Na interaktywnym fantomie każdy chętny mógł się przekonać, czy dobrze wykonuje czynności podtrzymujące funkcje życiowe.

W osobnej sali swój ekwipunek rozłożyli policjanci z KPP, demonstrując kolejne elementy wyposażenia funkcjonariusza, począwszy od pałki typu tonfa, przez różnego rodzaju kamizelki: antyuderzeniową, kuloodporną i „zbroję” chroniącą nawet przed serią z karabinu maszynowego – po kajdanki. Do tego dochodził kuloodporny kask. Każdy mógł poczuć w rękach kształt i ciężar broni krótkiej i karabinu. Jak trudno zachować równowagę, precyzję i koordynację ruchów z ok. 2 promilami alkoholu we krwi – uzmysławiały gościom Dnia Otwartego alkogogle używane podczas szkoleń dla kierowców.

Najbardziej zainteresowani nauką w klasach mundurowych dali się zaprosić na szkolną strzelnicę, gdzie wielu poczuło emocje pierwszych oddanych strzałów na celność. Potencjalny narybek klas mundurowych mógł sobie zabrać na pamiątkę przestrzelone kartony z nadrukiem tarczy.

Dzień Otwarty

Fot. z archiwum Szkoły

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting
Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama