Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu W III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim – trójka z „Venuleta” o włos od zwycięstwa
Prezydent Andrzej Duda na Orawie

Prezydent Andrzej Duda na Orawie

GMINA RABA WYŻNA. 23 listopada w piątek Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andr...

Obie drużyny zasłużyły by w takich okolicznościach rozegrać ostatni mecz tej jesieni

Obie drużyny zasłużyły by w takich okolicznościach rozegrać ostatni mecz tej jesieni

PIŁKA NOŻNA. Rozmowa z Januszem Niedźwiedziem, byłym trenerem piłkarzy Podhala...

W Tychach bez kapitana

W Tychach bez kapitana

HOKEJ. Kontuzja jakiej nabawił się w pierwszej tercji wczorajszego meczu z Kad...

Zgłoś drużynę do Tatrzańskiej Ligi Piłki Halowej +35

Zgłoś drużynę do Tatrzańskiej Ligi Piłki Halowej +35

PIŁKA NOŻNA. Początkiem stycznia planowany jest start Tatrzańskiej Ligi Piłki ...

Hokej. O niespodziance nie było mowy. Rzadki wyczyn obrońcy

Hokej. O niespodziance nie było mowy. Rzadki wyczyn obrońcy

HOKEJ. W pierwszym po przerwie reprezentacyjnej meczu rozgrywek PHL, hokeiści ...

Dzięki tej ofierze mamy państwo, godło, flagę, hymn i język

Dzięki tej ofierze mamy państwo, godło, flagę, hymn i język

GMINA SZAFLARY. Uroczyście i podniośle obchodzono 100 lecie odzyskania niepodleg...

Reklama

W III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim – trójka z „Venuleta” o włos od zwycięstwa

wielobójkwiat18

NOWY TARG. Wyjątkowo piękny i okazały puchar przywiozła trzyosobowa reprezentacja klas mundurowych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta z krytej strzelnicy przy ul. Fabrycznej w Krakowie. Jest to trofeum za zdobycie II miejsca w III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Prestiżowe zawody w dniu święta „czerwonych beretów” organizował Związek Polskich Spadochroniarzy.

Patron Wieloboju to jedna z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a wdowa po generale co roku funduje puchar dla zwycięskiej drużyny w kategorii klas mundurowych. W strzeleckich zmaganiach biorą udział trzyosobowe ekipy ze szkół prowadzących takie klasy w całej Polsce. III edycja zgromadziła 9 takich drużyn, oczywiście najwięcej z Małopolski. W sumie jednak, w czterech kategoriach, strzelając z różnej broni, rywalizowali także zawodowi żołnierze, żołnierze emeryci, studenci i pracownicy naukowi czterech uczelni, samorządowcy oraz zaproszeni goście – ogółem ok. 70 osób. Wszyscy celowali do tarczy w postawie stojącej, z wolnej ręki.

Trójka reprezentująca „Venuleta”, pod opieką instruktora strzelectwa, ppłka Wiesława Patlewicza, stanęła przed sprawdzianem swoich umiejętności, otrzymawszy różnego rodzaju broń małokalibrową bocznego zapłonu: Ania Morawa - karabin Margolin, Patryk Bąk – karabinek CZ z lunetą, a Justyna Kmin – karabinek powtarzalny MP-5. Po deszczowym początku dnia na czas strzelania, szczęśliwie wyjrzało już słońce.

Punktowaniu podlegały zarówno 3 strzały próbne, jak i 5 właściwych. O wyniku drużyny decydowała suma punktów. Opiekunowie i goście mieli możliwość odświeżenia swoich umiejętności, strzelając honorowo z pistoletu Glock. W tym gronie opiekun nowotarskich kadetów wzbudził uznanie swoją celnością.

Suma 127 punktów I miejsce przyniosła ekipie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale pod Krakowem, ale tuż za nią, z dwupunktową zaledwie różnicą, uplasowała się drużyna „Venuleta”. Ta minimalna przewaga rywali uświadomiła nowotarskim kadetom, jak blisko byli pełnego sukcesu. Na wynik naszej reprezentacji zapracował przede wszystkim Patryk Bąk z klasy II wojskowo-policyjnej, wzbudzając niedowierzanie fantastycznym wynikiem: 80 punktów na 80 możliwych.

Nagrody wręczane były przy udziale wdowy po gen. Kwiatkowskim, a każdy uczestnik trzech pierwszych drużyn dostał medalion na biało-czerwonej wstędze, ze znakiem Związku Polskich Spadochroniarzy na awersie i popiersiem gen. Kwiatkowskiego na rewersie. Puchar za II miejsce ma wysokość ponad pół metra.

Wyjazd do Krakowa w wolną od nauki sobotę zrekompensowały reprezentacji „Venuleta” jeszcze inne profity z udziału w zawodach: możliwość obejrzenia wystawy sprzętu wojskowego w Klubie Wojsk Specjalnych i polowa kuchnia z ofertą, jakiej się nie spodziewali. Radość kadetów była wielka i nie mniejszy jest zapał do udziału w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Wieloboju.

Kadeci w III Ogólnopolskim Wieloboju

Fot. z archiwum Szkoły

 

 

 

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting

Ogłoszenia drobne

Sprzątanie domu i mieszkania
( / Praca)

noimage
11-16-2018

DEDRA INNOVATIONS - Zarabiaj z Nami
( / Praca)

noimage
11-14-2018

Praca dla kobiet powyżej 17lat
( / Praca)

noimage
11-13-2018
Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama