Podhale Region

Wtorek, 20 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Kadeci w Oddziale Prewencji KWP – moc wrażeń i duża porcja wiedzy
Godło „Pod kozicą” dołącza do szlaku godeł szalayowskich

Godło „Pod kozicą” dołącza do szlaku godeł szalayowskich

W Szczawnicy historia wieszania godeł na budynkach jest kontynuowana i nadanie k...

Orawski zbyrcok 2018

Orawski zbyrcok 2018

GMINA JABŁONKA. III Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Oraw...

O zbrodni z Zębu popełnionej na 16 latku

O zbrodni z Zębu popełnionej na 16 latku

PODHALE. Zbrodnia popełniona przez 22 latka na 16 latku po festynie strażackim w...

Wieczór Cecyliański z Rabiańskimi chórami

Wieczór Cecyliański z Rabiańskimi chórami

NOWY TARG. Wieczór Cecyliański jak co roku został zorganizowany w Miejskim Ośrod...

X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”

X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”

GMINA CZARNY DUNAJEC. X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna” trwały cał...

Reklama

Kadeci w Oddziale Prewencji KWP – moc wrażeń i duża porcja wiedzy

KWP18

NOWY TARG - KRAKÓW. Dzień Otwarty dla klas mundurowych z województwa małopolskiego, pod hasłem „Poznaj Nas! Małopolskie Spotkanie z Mundurem – Policja 2018” – zgromadził ponad 600 uczniów z nauczycielami. Byli wśród nich także kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Tak liczną rzeszę gościła oddana kilka miesięcy temu do użytku nowa siedziba Oddziału Prewencji krakowskiej Policji przy ul. Łokietka. Kadeci mogli stać się świadkami uroczystego ślubowania złożonego przez 68 nowo przyjętych do służby policjantów. Odbierał je nadinspektor dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Z rąk zaproszonych gości, m.in. Wojewody Małopolskiego, 40 zasłużonych policjantów i pracowników cywilnych otrzymało odznaczenia resortowe. Efektownie wypadł specjalny pokaz musztry paradnej w wykonaniu funkcjonariuszy policji.

Mocnych wrażeń dostarczyły przybyłym na Małopolskie Spotkanie z Mundurem pokazy dynamicznych, szybkich akcji - zatrzymania przestępców uciekających samochodem oraz pieszo, w tym ostatnim przypadku z użyciem siatki obezwładniającej. Antyterroryści pokazali, jak można udaremnić zamach, neutralizując ładunek wybuchowy przy pomocy specjalnego robota.

Nowa siedziba Oddziału Prewencji stała się tego dnia pełną atrakcji przestrzenią. Młodzież i nauczycieli przyciągały stoiska tematyczne. Miejscem pokazów i ciekawych prelekcji było utworzone specjalnie na ten czas miasteczko policyjne. Mundurowa młodzież z podziwem oglądała główne atrakcje: ekspozycję policyjnego sprzętu transportowego oraz uzbrojenia i wyposażenia funkcjonariuszy. Swoje stoiska miały też wybrane wydziały i sekcje krakowskiej KWP. Wydział Ruchu Drogowego pokazywał m.in. symulację wypadku, prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sposób udzielania pierwszej pomocy. Kto założył alkogogle – przekonał się, jak reaguje człowiek po alkoholu czy narkotykach.

Równie efektownie jak inne pokazy wypadła tresura psów policyjnych. Stanowisko Sekcji Doboru służyło informacjami na temat rekrutacji do służby. W Sekcji Psychologów potencjalni kandydaci mogli się od razu poddać testowi potwierdzającemu przydatność, a jest on jednym z warunków przyjęcia do służby w Policji.

Cyberzagrożenia, dopalacze oraz odpowiedzialność karna nieletnich to z kolei tematy prelekcji, w których uczestniczyli nauczyciele, podczas, gdy młodzież zwiedzała stoiska i oglądała pokazy.

Wyjazd na Małopolskie Spotkanie z Mundurem kolejny raz przekonał kadetów, ile niebezpieczeństw i trudnych sytuacji może nieść każdy dzień pracy w policji, ale też jak szczytna i pasjonująca jest to służba. Młodzież poznała wymagania, którym trzeba sprostać, chcąc wstąpić w policyjne szeregi. A emocje i obrazy z tego dnia wkrótce mogą być dla niej impulsem do wyboru życiowej drogi.

Kadeci na Dniu Otwartym KWP

Fot. z archiwum Szkoły

 

 

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting

Ogłoszenia drobne

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama