Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home

Artykuły

Mundurowe LO – z dużym zainteresowaniem na targach edukacji

targszkolven181
targszkolven182
targszkolven183

NOWY TARG. Kwiecień to dla gimnazjalistów czas rozeznawania swoich predyspozycji, możliwości dalszego kształcenia, czasem i wyboru drogi życiowej. Pomagają im w tym targi edukacyjne. Na targach organizowanych w szkołach podstawowych Waksmundu i Szaflar, dla uczniów z powiatu nowotarskiego, nie brakło stoiska Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży ze Szkół im. prof. Venuleta, a zainteresowanie nim było duże.

Dzięki ciekawiej przygotowanej prezentacji uczniowie III klas gimnazjalnych mogli poznać zarówno system kształcenia, jak i ciekawostki z życia Szkoły i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Stoisko mundurowego Liceum cały czas było oblegane przez zaciekawionych gimnazjalistów. W większych lub mniejszych grupach podchodzili oni, by rozpytywać o atrakcje, mundury, sprzęt, wyjazdy do różnych jednostek; o wymagania nauczycieli, także o procent zdawalności matury. Interesowała ich także możliwość podjęcia pracy w służbach mundurowych po zakończeniu nauki. By przeanalizować już spokojnie, w domu, ofertę edukacyjną, kandydaci na kadetów zaopatrzyli się w informacyjno-reklamowe broszury.

Spora grupa przybyłych na targi edukacyjne gimnazjalistów wykazywała duże zainteresowanie służbami mundurowymi w RP i prezentujący ofertę często słyszeli: „ - Do zobaczenia w Waszej szkole we wrześniu”.

Fot. z archiwum Szkoły

 

Reklama