Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home

Artykuły

Wizyta w KPP – z lekcją musztry

policwiz181
policwiz182

NOWY TARG. Pierwszoroczni kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych policjantów. Służyła temu wizyta w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji. Pod czujnym okiem wyznaczonego funkcjonariusza odbyli tam lekcję musztry.

Musztra dla kadetów – nie nowość, ale takie ćwiczenia pozwoliły im ugruntować umiejętności zdobyte podczas obozu szkoleniowo–kondycyjnego w Niedzicy, który tradycyjnie rozpoczyna każdy rok nauki. Musztrę prowadzili wtedy żołnierze z patronackiej jednostki wojskowej w Krakowie.

Dotychczasowe szkolenia kadetów w zakresie musztry polegały przede wszystkim na wykonywaniu przez nich czynności indywidualnie, ale ćwiczenia w KPP oraz następne mają już na celu zgranie grupy. Efekt osiąga się bowiem, wykonując czynności jednocześnie, w odpowiednim tempie. Dla mundurowej młodzieży ma to znaczenie tym większe, że wielkimi krokami zbliża się dzień ślubowania, podczas którego przed najbliższymi, gośćmi i dyrekcją Szkoły będą oni prezentowali nabyte umiejętności.

Fot. z archiwum Szkoły

 

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko