Gmina Szaflary pozyskała dotację na odwiert geotermalny ale jak wiadomo, to dopiero część działań, które umożliwią rozwój energii cieplnej w samym Sercu Podhala. Powstanie odwiertu da wielką szansę na rozwój całej Gminy i niewątpliwie przyczyni się do polepszenia jakości życia jej mieszkańców.

Właśnie w tym celu, stworzona została deklaracja, która pomoże w określeniu tego, gdzie na terenie gminy Szaflary geotermia będzie cieszyła się największym zainteresowaniem. Dostarczenie energii geotermalnej do każdego domu, byłoby najlepszym rozwiązaniem, jednak na początek pod uwagę będą brane obszary, w których to mieszkańcy wykażą się aktywnym składaniem deklaracji. Obszary te wraz z aspektami ekonomicznymi, będą tworzyły podstawę do planowania przebiegu sieci geotermalnej. Złożenie deklaracji nie wiąże się z wykonaniem lub finansowaniem przyłączy. Na ten cel, pozyskiwane będą środki zewnętrzne, które umożliwią wsparcie mieszkańców.
Deklaracja oraz informacje z nią związane, znajdują się na stronie internetowej gminy Szaflary: szaflary.pl, w zakładce Odnawialne źródła energii, bądź bezpośrednio w siedzibie Urzędu, przy ul. Zakopiańskiej 18 w Szaflarach – pokój nr 8a.
Termin składania deklaracji – 28.02.2018 r.
Zachęcamy do składania deklaracji, a tym samym wsparcia rozwoju sieci geotermalnej na terenie gminy Szaflary.

Rafał Szkaradziński
Wójt Gminy Szaflary