ZAKOPANE. 21 kwietnia odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych (w tym mebli) i niebezpiecznych, obejmujących m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, zużyte akumulatory, świetlówki, chemikalia, metale, opony, tekstylia oraz przeterminowane leki pochodzące z Gminy Miasto Zakopane.

Ze względu na bardzo duże zainteresowaniem oddawaniem odpadów do punktu przy ul. Skibówki oraz w związku z faktem, że przywożone są tam odpady niezwiązane z akcją, powodujące zagrożenie dla ruchu drogowego, punkt objęty został monitoringiem straży miejskiej, która kontrolować będzie rodzaj przywożonych odpadów oraz ich pochodzenie.

Przypominamy o ograniczeniach w ilości odbieranych odpadów:

- opony do 8 szt.

- odpady wielkogabarytowe do 10 szt.

- tekstylia – odzież do 5 worków, wykładziny do 5 sztuk

- chemikalia w ilości niewskazującej na pochodzenie z działalności gospodarczej.

Uprzejmie prosimy o korzystanie z możliwości odbioru odpadów z terenu posesji. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, do godziny 15.00 pod nr tel. 182025633, 182025634, 182025632 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy za udział w akcji i jednocześnie przypominamy, że do dyspozycji mieszkańców oddany jest całoroczny punkt selektywnej zbiórki odpadów, zlokalizowany na Olczy, przy ul. Wojdyły 25.