P3560919NOWY TARG. Są miejsca, w których na czyjeś dobre słowo, życzliwy gest, uśmiech, czeka się jak na łaskę z nieba. Tak jest na szpitalnych oddziałach. Dlatego wizyta mundurowego Mikołaja na pediatrii i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego spotkała się z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością pacjentów.

Delegacja kadetów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta ruszyła do Szpitala w składzie: Mikołajka, aniołek i strażak (oczywiście z opiekunką); najpierw do chorych dzieci, którym przyniosła słodkości i życzenia, następnie do pacjentów ZOL-u. Każdy obdarowany przyjmował życzenia z rozczuleniem. Wzruszeni byli też rodzice towarzyszący małym pacjentom. Wizyta i obecność mundurowej młodzieży stała się tą jasną chwilą, w której można zapomnieć o chorobie, bólu i lęku. Dla nich samych kontakt z pacjentami szpitala był lekcją empatii i międzyludzkiej solidarności.

Co więcej – na pediatrii kadeci spotkali się ze zrzeszonymi w związku zawodowym policjantami. Koledzy starsi i już w służbie przybyli do dzieci z prezentami i przedstawieniem „O rybaku i złotej rybce”. 

Mikołaj w szpitalu

Fot. z archiwum Szkoły