P3700614NOWY TARG. Dla klas mundurowych Prywatnego LO dla Młodzieży tegoroczny finał 10-miesięcznej nauki był zupełnie inny niż w całej historii Szkoły: dystans, powaga, maseczki, rękawiczki, rozdanie świadectw nie w klasie, ale w większej przestrzeni sali gimnastycznej i… brak pocztu sztandarowego.

Ale nawet w tej rzeczywistości epidemicznych ograniczeń, nawet przez maseczki na twarzach, hymn Polski z gardeł kadetów brzmiał mocno i dostojnie. Uczniowie trzech klas mundurowych (bo maturzystów szkoła pożegnała już wcześniej) odbierali świadectwa, wchodząc do sali klasowymi grupami, w odstępach półgodzinnych.

P3700623

Życzenia wspaniałych, udanych wakacji składali mundurowej młodzieży dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy - wraz z przypomnieniem, że nawet, gdy mundur odkłada się do szafy na dwa wakacyjne miesiące, nie przestaje obowiązywać cały kodeks etyczny związany z prawem i honorem jego noszenia.  

P3700625    

Miłym momentem dla uczniów, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen, wyróżnili się wzorowym zachowaniem, odnieśli sukcesy w rywalizacji sportowej, zasłużyli się w wolontariacie – było wręczenie nagród i dyplomów. Wyróżnieni uczniowie to:

Julia Komperda z klasy I wojskowo-policyjnej

Aleksandra Skubisz klasy II wojskowo-policyjno-pożarniczej

Michał Hosaniak klasy II wojskowo-policyjno-pożarniczej

P3700644

Nagrodzeni zostali także kadeci, którzy wykazali się  dojrzałą  postawą i godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach oraz zdobywali tytuły laureata:

Filip Kiszczyński

Marcin Jandura

Marcin Owsiak.

Warto zaznaczyć, że młodzież klas mundurowych będzie musiała włożyć znacznie więcej wysiłku w nadrobienie szkoleniowych zaległości spowodowanych epidemicznym przestojem.

P3700615

Jeśli bowiem zdalne nauczanie ich rówieśnikom z innych szkół średnich pozwoliło uniknąć luk w edukacji, tak kadeci we wrześniu staną przed koniecznością nadrabiania nieodbytych treningów ze sztuk samoobrony, zajęć strzeleckich, szkoleń lawinowych, wyjazdów do jednostki patronackiej i do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego w Zakopanem. Tego wszystkiego bowiem zdalnie przeprowadzić się nie da.  

Fot. z archiwum Szkoły