Podhale Region

Wtorek, 21 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lut 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor

Reklama

Społeczeństwo

4. marca. W najpiękniejszych ariach operetkowych i operowych – Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy. Wkrótce – podwójna wejściówka do wygrania!

odesszap171NOWY TARG. 4. marca czeka nas fantastyczny, przebogaty muzyczny spektakl. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpią soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy, orkiestra, balet oraz chór. Będzie to niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć. Dla Czytelników będziemy mieć do wygrania podwójną wejściówkę na ten koncert. Szczegóły konkursu - wkrótce.

Artystyczne Spytkowice

SPYTKOWICE. Niezwykły wernisaż wystawy twórców związanych ze Spytkowicami zosDSC00138tał zorganizowany w budynku Gminnego Centrum Kultury. Pojawili się na nim twórcy oraz władze gminy na czele z wójtem Ryszardem Papankiem.

Laureaci konkursu fotograficznego "Żywioł Folkloru" nagrodzeni

ZAKOPANE. 28 stycznia w Urzędzie Miasta Zakopane rozdane zostały nagrody laureatom trzeciej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru” zorganizowanego w ramach 48. MiędzynaDSC 0398 wynikrodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przez Burmistrza Miasta Zakopane. Główną nagrodę w kategorii I dla akredytowanych dziennikarzy i fotoreporterów zdobyła Regina Korczak-Watycha z Zakopanego, a w kategorii II dla publiczności - Arkadiusz Wesołowski z Krakowa.

Kolędomania, czyli… pastorałki mniej ortodoksyjne

koledman17NOWY TARG. Czy można zaśpiewać kolędę na melodię „Żółtej łodzi podwodnej”. A czemu nie? Jak się okazało, kolędy śpiewać można na melodie także pieśni wojskowych, patriotycznych, rajdowych, harcerskich, włoskich pieśni ludowych itd. Dokonała tego spółka autorska Stanisław Apostoł & Jan Karpiel-Bułecka, tworząc „spektakl prawie muzyczny”.

Na duchową nutę w Czarnym Dunajcu

GMINA CZARNY DUNAJEC. XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę odbyło się na sali widowMuzykowanie 2017 7483 wynikiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Trwało ona przez dwa dni weekendu.

W Galerii „Jatki” – sekretny urok ogrodów

kula17NOWY TARG. Ubarwiająca teraz wnętrze Galerii BWA „Jatki” wystawa „O ogrodach” gościła wcześniej w trzech innych salonach sztuki. Śmierć wybitnej artystycznej osobowości, jaką była związana z krakowska Akademią sztuk Pięknych prof. Janina Kraupe – sprawiła jednak, że ta wędrująca ekspozycja stała się przede wszystkim hołdem dla niej.

Dla Józefa Staszla – Anaksymenesa: wdzięczność tłumu Podhalan

benefstasz171NOWY TARG. Do ponad trzech godzin przeciągnął się benefis Józefa Staszla. Sala nowotarskiego MOK-u była pełna. Ten tłum był nagrodą za wiele lat przeżytych wśród ludzi i dla ludzi. Z wyrazami wdzięczności i życzeniami dla jubilata pospieszyły góralskie i zaprzyjaźnione zespoły, przedstawiciele regionalnych stowarzyszeń, VIP-y, krewni, przyjaciele. Zasługi Tischnerowskiego „mędrola” - Anaksymenesa - uhonorowały trzy medale. Bo wszak to jeden z tych Synów Podhala, których sobie Orkan wymarzył.

3. lutego – 19. marca. W Miejskiej Galerii Sztuki – unikatowa wystawa „Męskie malowanie”

mesmal175ZAKOPANE. Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę "Męskie malowanie", która w jej wnętrzach będzie prezentowana od 3. lutego do 19. marca. Unikatowa ekspozycja pokazuje prace Tomasza Budzyńskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jacka Staniszewskiego, Władysława Trebuni-Tutki.

Paradnie w Szaflarach

DSC 0499Po wieloletniej przerwie Parada Gazdowska znów zagościła w Szaflarach. 

W Zakopanem "Śląsk" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy

ZAKOPANE. W ramach organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane VIII Festiwalu Kolęd, PaDSC 1747 wynikstorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych 29 stycznia w kościele św. Krzyża odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pod dyrekcją Mirosława Macieja Banacha. Liczną publiczność zachwyciły piękne ludowe stroje i wspaniale wykonane przez chór i orkiestrę tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki.

Taniec to jest radość życia! VII Ogólnopolski Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego

turtan171NOWY TARG. Parkiet Hali „Gorce” znów stał się areną efektownych tanecznych popisów. Sprawił to VIII Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego dla grup „senior” i „hobby”. Doroczna impreza w Nowym Targu to zawsze hołd dla pamięci i dokonań animatora szerokiego ruchu tanecznego w Polsce, wychowawcy wielu pokoleń tancerzy, zarazem prawdziwe święto par rozmiłowanych w tej jednej z najstarszych i najpiękniejszych form ekspresji.

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama