Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Taniec to jest radość życia! VII Ogólnopolski Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego

Reklama

Społeczeństwo

Taniec to jest radość życia! VII Ogólnopolski Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego

turtan171
turtan172

NOWY TARG. Parkiet Hali „Gorce” znów stał się areną efektownych tanecznych popisów. Sprawił to VIII Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego dla grup „senior” i „hobby”. Doroczna impreza w Nowym Targu to zawsze hołd dla pamięci i dokonań animatora szerokiego ruchu tanecznego w Polsce, wychowawcy wielu pokoleń tancerzy, zarazem prawdziwe święto par rozmiłowanych w tej jednej z najstarszych i najpiękniejszych form ekspresji.

Kilkadziesiąt startujących par przybyło na Turniej z ośrodków takich jak Kraków, Zamość, Olsztyn, ale też Poznań i Gdynia. Rywalizowali w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Wielu z nich to już nie tylko pasjonaci, bo też utytułowani zawodnicy. Barwy, kroje i zdobienia ich kreacji; stylizacje, fryzury i makijaże - to osobna sztuka.

Kategoria „hobby” pozostawia więcej swobody i jest dowodem nie tylko na to, że tańczyć każdy może, ale że taniec potrafi być początkiem wielu dobrych zmian w stylu życia, także miłą formą aktywności fizycznej, zapewniającą świetną kondycję do późnych lat. Do tego dochodzi silnie działający na emocje i wrażliwość czar muzyki. Doroczny nowotarski Turniej jest świętem tak zaczarowanych ludzi – rywalizacji zawsze towarzyszy radość ze spotkania przyjaciół i znajomych.

Po rozpoczętej polonezem uroczystej gali nagrody wręczał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, w asyście organizatora Turnieju – Leszka Kusiaka prowadzącego Szkołę i Klub Tańca Towarzyskiego „Hart”. Honorowym patronatem objęli taneczną imprezę Burmistrz Nowego Targu i Starosta Powiatu Nowotarskiego.

Rangę nowotarskiego Turnieju, który zainicjował w Polsce ruch taneczny seniorów, wyróżnia się familijną atmosferą i oryginalnym kształtem trofeów, podnosiła obecność Andrzeja Golonki – ucznia i kontynuatora dzieła prof. Mariana Wieczystego.

VII Ogólnopolski Turniej

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama