Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Paradnie w Szaflarach

Reklama

Społeczeństwo

Paradnie w Szaflarach

DSC 0499

Po wieloletniej przerwie Parada Gazdowska znów zagościła w Szaflarach. 

Pięknie udekorowane konie ciągnące sanie, prowadzone przez woźniców wraz z kumoszkami, ubranymi w stroje regionalne, panny na koniach oraz jeźdźcy wraz z narciarzami zaprezentowali się na tegorocznej paradzie na Błoniach Szaflarzańskich. Po uroczystej prezentacji paradników, komisja w składzie: Anna Paluch posłanka na Sejm RP, Rafał Szkaradziński Wójt Gminy Szaflary, Andrzej Skupień Prezes Związku Podhalan w Polsce, Jan Sieczka Wiceprezes Związku Podhalan o/Szaflary, Jan Handzel członek Związku Podhalan o/Szaflary, Andrzej Klimek członek Związku Podhalan o/Szaflary i Jan Kamiński członek Związku Podhalan o/Szaflary oceniała rasę i ułożenie koni, uprząż, wykonanie sań i sposób powożenia.

W drugiej części imprezy odbyły się zawody w kategoriach: wyścigi kumoterek, skiring, ski-skiring, wzbudzające niezapomniane emocje wśród kibiców i zgromadzonych gości.

OFICJALNE WYNIKI PARADY GAZDOWSKIEJ:

Kategoria – KUMOTERKI

I miejsce Władysław Kułach z Białego Dunajca (koń MOTYL)
II miejsce Andrzej Sieczka i Katarzyna Fiedler z Suchego (koń GALICJA)
III miejsce Tomasz i Maria Skupień z Białego Dunajca (koń BELLISIMA)

Kategoria – ZAPRZĘGI
I miejsce Piotr Mrożek z Szaflar (konie PORTOS i ESTER)
II miejsce Janusz Borowicz z Szaflar (konie MARS i AGA)
III miejsce Maciej i Elżbieta Lichaj z Poronina (konie AS i EDDY)

Kategoria- WYŚCIGI KUMOTEREK
I miejsce Stanisław Rzadkosz Pulka z kumoską Elżbietą Rzadkosz (koń CEZAR)
II miejsce Damian Skupień z kumoską Ewą Skwarek (koń GIBEK)
III miejsce Marek Gąsienica z kumoską Dorotą Klimowską (koń FOMAKS)

Kategoria- SKIRING
I miejsce Tomasz Migiel (koń GWIAZDA)
II miejsce Zbigniew Skwarek (koń GIBEK)
III miejsce Piotr Duda (koń GALAHAD)

Kategoria- SKI-SKIRING
I miejsce Grzegorz Biela i Stanisław Rzadkosz Pulka (koń CEZAR)
II miejsce Jacek Dziuban i Marcin Dziuban (koń KARINO)
III miejsce Tomasz Migiel i Andrzej Chotarski (koń GWIAZDA)

Przyznano także nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników:
Bartek Stopka i Wiktoria Dorula z Szaflar (koń KUBUŚ)
Józef Galica i Julia Waliczek z Bańskiej Niżnej (koń MELA)

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama