Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Na duchową nutę w Czarnym Dunajcu

Reklama

Społeczeństwo

Na duchową nutę w Czarnym Dunajcu

Muzykowanie 2017 7483 wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę odbyło się na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Trwało ona przez dwa dni weekendu.

Celem muzykowania – jak wyjaśniają organizatorzy - jest propagowanie muzyki góralskiej, a w szczególności twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego Wielkiego.

- Muzykowanie ma na celu przypomnienie tradycyjnego muzykowania, chociaż w nieco zmienionej formie, dającej możliwość prezentacji muzyk góralskich, prymistów, śpiewaków i zespołów śpiewaczych z szeroko rozumianego Podhala. Muzykowanie to również okazja do wymiany doświadczeń na temat tradycyjnej i współczesnej muzyki góralskiej jak również prezentacji zapomnianych nut i śpiewek góralskich.

Uczestników oceniało jury w składzie: Tadeusz Watycha– przewodniczący, Aleksander Smaga – członek jury i
Szymon Chyc-Magdzin - członek jury. Komisja oceniała w sumie 92 prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz prezentacji dorosłych z całego Podhala, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
Kategoria dziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce: Bartłomiej Stopka - „Mali Szaflarzanie” z Szaflar
II miejsce: Magdalena Błachuta – „Dzielanie” z Działu
II miejsce: Jakub Wesołowski - „Dzielanie” z Działu
II miejsce: Maria Krzeptowska z Kościeliska
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienie: Agata Miciniak – „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej,
Łukasz Majerczyk – „Mali Brzegowianie”z Brzegów

Kategoria dziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce: Jan Smreczek - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce: Natalia Strama - „Turnie” Stare Bystre
III miejsce: Nikolina Łuszczek – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie: Jakub Dobrzyński - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Kategoria dziecięca – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: Duet „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej – Adriana Kuchta i Wiktoria Furczoń
II miejsce: Duet „Turnie” ze Starego Bystrego – Natalia Strama, Martyna Obrochta
II miejsce: „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
II miejsce: „Mali Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce: Duet „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej – Anna Budz i Beata Mrowca
Wyróżnienie: Skrzypnianki z ZSPiG w Skrzypnem

Kategoria dziecięca – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka „Mali Ochotni” chłopcy - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce: Muzyka „Mali Ochotni” grupa mieszana - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce: Muzyka TCKiS „Jutrzenka” prym. Bartłomiej Bzdyk
III miejsce: Muzyka zespołu „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej
Wyróżnienie: „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria młodzieżowa – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce: Martyna Kasprzycka z Zakopanego
II miejsce: Natalia Szostak - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: Małgorzata Polak - „Zbójnicek” ze Zębu
III miejsce: Katarzyna Miętus - „Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce: Martyna Świder - „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej
Wyróżnienie: Patrycja Jaskowiak - „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej

Kategoria młodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce: Maciej Szczecina - „Giewont” z Olczy
I miejsce: Katarzyna Stasik - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: Jan Trebunia-Tutka – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
III miejsce: Wiktoria Sąder - „Mali Saflarzanie” Szaflary
III miejsce: Kinga Kałafut - „Siekiernica” Spytkowice
Wyróżnienie: Łukasz Bednarz z Ratułowa,
Marek Długopolski z Bukowiny

Kategoria młodzieżowa – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: „Zornica” TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
II miejsce: „Zbójnicek” z Zębu
II miejsce: „Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce: „Skrzypnianie” ze Skrzypnego
III miejsce: „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Wyróżnienie: „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria młodzieżowa – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka 9SIYŁ
II miejsce: Muzyka Szymka Wyrostka
II miejsce: Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane prym. Piotr Zubek
III miejsce: Muzyka GOK Biały Dunajec
III miejsce: Muzyka „Jaferniocek” z Ostrowska
Wyróżnienie: Muzyka z Harklowej,
Muzyka „Piekielnicanie” z Piekielnika,
Muzyka „Bystrzanie” z Nowego Bystrego,
Dziewcęta z Jutrzenki prym. Anna Zubek.

Kategoria dorosła – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
Wyróżnienie: Władysław Basiorka z Cichego
Szczepan Szeliga - „Rabiańsko Śleboda” Raba Wyżna

Kategoria dorosła – INSTRUMENTALIŚCI:
Wyróżnienie: Klemens Słodyczka - „Zbójnicek” z Zębu,
Janusz Pilny z Leśnicy.

Kategoria dorosła – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: „Tatry” Ratułów
II miejsce: „Śwarni” z Nowego Targu
II miejsce: „Skalni” z Krakowa
II miejsce: „Zbójnicek” z Zębu
III miejsce: „Zeleźnica” z Pieniążkowic
III miejsce: „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Wyróżnienie: „Podhalanie” z Ludźmierza,
„Skrzypnianki” ze Skrzypnego.

Kategoria dorosła – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka Andrzeja Poloka
I miejsce: Muzyka Władysława Takuśki z Czerwiennego
II miejsce: Muzyka Piotra Hazy z Olczy
II miejsce: Muzyka Jakuba Rusieckiego z Rabki Zdroju
Wyróżnienie: Muzyka „Podhalanie” z Ludźmierza z prym. Krzysztof Guńka

Laureaci I i II miejsca w kategorii dziecięcej i młodzieżowej: Instrumentaliści, Soliści
i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
„Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów
i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama