Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Laureaci konkursu fotograficznego "Żywioł Folkloru" nagrodzeni

Reklama

Społeczeństwo

Laureaci konkursu fotograficznego "Żywioł Folkloru" nagrodzeni

DSC 0398 wynik
DSC 0418 wynik
DSC 0438 wynik
DSC 0443 wynik
DSC 0450 wynik
DSC 0459 wynik
DSC 0464 wynik

ZAKOPANE. 28 stycznia w Urzędzie Miasta Zakopane rozdane zostały nagrody laureatom trzeciej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru” zorganizowanego w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przez Burmistrza Miasta Zakopane. Główną nagrodę w kategorii I dla akredytowanych dziennikarzy i fotoreporterów zdobyła Regina Korczak-Watycha z Zakopanego, a w kategorii II dla publiczności - Arkadiusz Wesołowski z Krakowa.

Nagrody wręczył Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Wiktor Łukaszczyk wraz z Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beatą Majcher, Dyrektor Festiwalu Joanną Staszak oraz Dyrektor Artystyczną Festiwalu Agnieszką Gąsienicą Giewont.

Ideą konkursu jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata oraz promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Organizatorzy pragną w ten sposób zachęcić dziennikarzy, fotoreporterów oraz publiczność do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz docenienia jego walorów estetycznych. Efektem kolejnych edycji jest piękna plenerowa wystawa prezentowana do tej pory na Placu Niepodległości i na ul. Krupówki. Wydrukowane w dużym formacie zdjęcia laureatów są wspaniałą wizytówką Festiwalu. Dodatkowo w ramach wystawy prezentowana jest także ekspozycja festiwalowych zdjęć zwycięzcy w kategorii I. Do tej pory byli to Małgorzata Falecka

(2015r.) i Marcin Szkodziński (2016r.).
Z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie. Podczas ostatniej edycji przybyło zwłaszcza zgłoszeń w kategorii I. Zdjęcia na trzecią edycję nadesłali uczestnicy z różnych stron Polski - z Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Sopotu, Słupska, Szczecina, Kielc, Nowego Sącza i Marek. Patronami medialnymi i fundatorami dodatkowych nagród od pierwszej edycji konkurs są: Tygodnik Podhalański, Zakopiec.info, magazyn Press.

W tym roku 68 fotograficznych prac oceniało jury w składzie:
- Agnieszka Nowak-Gasienica, Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane
- Bartłomiej Jurecki Tygodnik Podhalański, fotograf
- Robert Urbański Zakopiec.info, fotograf
- Joanna Staszak, Dyrektor Festiwalu
- Agnieszka Gąsienica Giewont, Dyrektor Artystyczna Festiwalu
- Anna Karpiel-Semberecka, Kierownik Biura Prasowego

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

W kat. I Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy

Nagroda: Regina Korczak-Watycha, Zakopane (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie: Dariusz Jonek, Zakopane (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie oraz roczną prenumeratę Tygodnika Podhalańskiego ufundowaną przez Tygodnik Podhalański: Piotr Korczak, Zakopane (za zdjęcie nr 2)

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli: Magdalena Pomierska, Warszawa (za zdjęcie nr 4)

Wyróżnienie Dyrektor Artystycznej Festiwalu Agnieszki Gąsienicy Giewont: Magdalena Pomierska, Warszawa (za zdjęcie nr 3)

W kat. II Publiczność

Nagroda: Arkadiusz Wesołowski, Kraków (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie oraz nagrodę ufundowaną przez portal Zakopiec.info: Jan Markiewicz, Kraków (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie Zastępcy Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszki Nowak-Gąsienicy: Barbara Polańska, Sopot (za zdjęcie nr 3)

Wyróżnienie Dyrektor Festiwal Joanny Staszak: Karolina Barciszewska-Kozioł, Nowy Sącz (za zdjęcie nr 4)

Gratulujemy gorąco Laureatom, a wszystkich już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu „Żywioł folkloru” w czasie 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia w Zakopanem.

Protokół z prac jury

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama