Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor W Zakopanem "Śląsk" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy

Reklama

Społeczeństwo

W Zakopanem "Śląsk" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy

DSC 1747 wynik

ZAKOPANE. W ramach organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych 29 stycznia w kościele św. Krzyża odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pod dyrekcją Mirosława Macieja Banacha. Liczną publiczność zachwyciły piękne ludowe stroje i wspaniale wykonane przez chór i orkiestrę tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki.

Rok temu gościem festiwalu był zespół "Mazowsze", a ich prestiżowy koncert stał się wielkim sukcesem. Podobnie odebrany i oklaskiwany przez publiczność był także tegoroczny występ "Śląska". Wydarzenia te podkreślają rangę zakopiańskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył", który wciąż się rozwija, przyciąga gwiazdy i wspaniałą widownię.

Koncert ujął ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia. Całość programu ubarwiona została góralskimi gawędami recytowanymi przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi, które również wspaniale wprowadziły w niepowtarzalny świąteczny klimat.

W imieniu organizatorów na koncercie przywitała wszystkich Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak, natomiast podziękowania i gratulacje dla całego zespołu przekazał Sekretarz Miasta Zakopane Grzegorz Cisło wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Miasta Maciejem Wojakiem.

2 lutego kończy się okres śpiewania kolęd, a tym samym Festiwal. Na ostatni koncert zapraszamy więc w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do Kościoła Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Wystąpi znana podhalańska wokalistka Hanka Rybka.

Fot. Anna Karpiel-Semberecka/UMZ Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama