Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor „Metamorfoza portretu” Jana Cieplińskiego

Reklama

Społeczeństwo

„Metamorfoza portretu” Jana Cieplińskiego

JAN 3272

RABKA-ZDRÓJ. Tłumnie przybyły rabczanki i rabczanie, a także goście i przyjaciele oraz wielbiciele talentu fotografa Jana Cieplińskiego z dalszych stron kraju na wernisaż jego prac pt. „Metamorfoza portretu”. Wystawę można podziwiać jeszcze do końca marca.

W imieniu samorządu gratulacje złożył burmistrz Robert Wójciak. Wręczył mu też dyplom i podziękował za współpracę. Wystawa została zrealizowana przy wsparciu finansowym Fundacji Rozwoju Regionu Rabka oraz Pracowni Fotografii Cyfrowej Foto Koliber.

Jan Ciepliński to rabczanin, fotoreporter i dokumentalista z ponad 35-letnim stażem. To uczeń znanego rabczańskiego artysty fotografika Jerzego Sierosławskiego.

Artysta fotograf współpracował z wieloma tytułami prasy codziennej np „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, a także „Tygodnikiem Podhalańskim”, „Wiadomościami Rabczańskimi” i portalami internetowymi. Jan to również autor fotografii do wydawnictw promocyjnych uzdrowiska Rabka-Zdrój i okolic.

Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in.w Krakowie - wystawa na Krakowskim Kazimierzu w Kawiarni „Tajemniczy ogród”, w Wieliczce – wystawa w CKiT „Rabka na cztery pory roku”, w rabczańskiej Galerii „Pod Aniołem” oraz Muzeum im. Wł. Orkana: „Ginące zawody-wiejski masarz”; „Polska Jerozolima – Droga Krzyżowa”; w Jabłonce – „Obchody 450-lecia lokacji Jabłonki” (grudzień 2016).
To również laureat konkursów fotograficznych m.in. „Foto-zapis”(1988), „Foto Kurier” (2001), „Szlak architektury drewnianej” (2009). Autor albumu fotograficznego „Rabka na cztery pory roku”(2014).

Od 1991 roku współpracownik Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju. Jest również bohaterem filmu z cyklu "Rabczanie znani i mniej znani" zrealizowanego przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec”. W 2016 r. uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.

FOT.JAN CIEPLIŃSKI - tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama