Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor 3 maja z orkiestrami dętymi

Reklama

Społeczeństwo

3 maja z orkiestrami dętymi

DSC04107

JABŁONKA. Już tradycyjnie 3 maja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w stolicy Górnej Orawy gromadzą się orkiestry dęte. W tym roku odbył się XXVIII Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie.

Jak to już w tradycji przegląd odbył się na stadionie sportowym w Jabłonce. Poprzedził go uroczysty przemarsz orkiestr dętych na trasie od Urzędu Gmina na stadion sportowy. W tym wyjątkowym marszu przy dźwiękach muzyki szli także mieszkańcy Jabłonki oraz władze na czele z wójtem antonim Karlakiem. Była to także atrakcja dla kierowców i ich pasażerów, którzy w tym czasie zawitali do Jabłonki.

A potem już było uroczyste rozpoczęcie Przeglądu przez gospodarza gminy wójta Antoniego Karlaka, a następnie występy orkiestr dętych. Na scenie wystąpiły orkiestry dęte OSP z gminy Jabłonki z: Lipnicy Małej, Zubrzycy Górnej i Jabłonki, a także orkiestra dęta OSP z sąsiedniej gminy Lipnicy Wielkiej. Tradycjnie zaprezentowały się i mażoretki z Podwilka. Zagrała i orkiestra z dalszych stron Polski, więc reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne.

Na scenie, jak zawsze zaprezentowały się i Orkiestry Dętę ze Słowacji: Oravanka z Trsteny, Tvrdosanka z Trsteny i Senioranka z Żiliny.
Podczas przeglądu ogłoszono też wyniki konkursu na„Nojpiykniyjsy Orawski Moj.

 Tutaj galeria zdjęć - fot. Beata Szkaradzińska

Tutaj galeria zdjęć - fot. Jan Ciepliński

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama