Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Nośwarniyjsom Góroleckom Beata Gał

Reklama

Społeczeństwo

Nośwarniyjsom Góroleckom Beata Gał

najwarniejsza2017

PODHALE. Nośwarniyjsom Góroleckom została wybrana podczas XVIII wyborów Beata Gał z Białego Dunajca. O koronę walczyło w tym roku 16 dziewcząt.

Dziewczęta rywalizowały w kilku konkurencjach. Uczestniczki musiały zaprezentować się we własnych strojach regionalnych. Jury oceniało je w 5 kategoriach: Uroda (wdzięk, figura, prezencja), Ubiór (uczesanie, strój świąteczny, ubranie codzienne), Zaradność (Konkurencje w ubraniu codziennym – m.in. pranie w balii na tarce, układanie kopy siana, kręcenie powrósła, skrobanie gruli, inne konkursy niespodzianki. Były i konkurencje w stroju świątecznym, czyli sznurowanie gorsetu, sznurowanie kierpców). Kandydatki oceniano i w kategoriach takich jak: Kultura (śpiew, taniec, gwara) i Wiedza o regionie.

Tytuł „Nolepsyj śpiywocki” przypadł Kamili Bafia z Chochołowa, „Nolepsom toniecnicom” została Katarzyna Miętus ze Starego Bystrego. Tytuł „Noparadniyjsyj” zdobyła Anna Sarnowska z Murzasichla. „Nośwarniyjsom sponsorów” została Julia Majerczyk z Bukowiny Tatrzańskiej, a tytuł „Nośwarniyjsej posiadników” otrzymała Jessica Kalata z Bustryku. „Nosykowniyjsom” była Natalia Bartol z Bukowiny Tatrzańskiej, a Norzetelniyjsom - Joanna Plewa z Harklowej. Jury przyznało też nagrodę specjalną. Otrzymała ją Justyna Zadora z Brzegów.
Koronę tegorocznej zwyciężczyni przekazała ubiegłoroczna Nośwarniyjsa Górolecka 2016, czyli Magdalena Dziubas w towarzystwie Harnasia Roku 2016 – Jana Stanucha.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama