Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich

Reklama

Społeczeństwo

Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich

2be03235400ad50c29a9811a583017d3 wynik
dfa2908efc8dbdf664455e7c230d81cc wynik
91c72d47cb2781d5c96d52ae95a40cea wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. 30. edycja Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich jest już zakończona. Wzięło w niej udział 55 par tanecznych , 9 grup tańca zbójnickiego, 28 grup śpiewaczych i 34 solistów z 30 zespołów regionalnych.

Występujących oceniała komisja w składzie: Katarzyna Chowaniec-Trebunia – przewodnicząca, Jan Stachoń i Bartłomiej Kudasik, jako członkowie. - Jury oceniające taniec i śpiew uczestników XXX Przeziyracki ma prośbę do instruktorów i kierowników zespołów aby zwrócić uwagę na: poszanowanie stroju (nie rzucać na ziemię), dopasowanie par tanecznych po względem wzrostu i umiejętności, dopasowanie stroju do tancerza, aby nie utrudniał tańca (opasek się odpina). Na tego typu konkursach prosi się o nieużywanie stylizowanych strojów regionalnych. Pary taneczne i śpiewacy powinny prezentować wysoki poziom artystyczny.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Zadanie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Organizatorem XXX Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie było Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, a współorganizatorami Związek Podhalan Oddział Ratułów i Rada Sołecka w Ratułowie. Patronat honorowy nad przeziyracką objęło Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

- Organizatorzy kierują specjalne podziękowania do Starosty Powiatu Nowotarskiego za objęcie wydarzenia patronatem oraz Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu i za wsparcie.

Podziękowania skierowane zostały także do uczestników, rodziców, kierowników zespołów za wkład pracy w przygotowanie i naukę młodych pokoleń w podtrzymywaniu tradycji i kultury góralskie oraz Oddziałowi Związku Podhalan w Ratułowie i Radzie Sołeckiej Ratułowa za udostępnienie siedziby Oddziału do przeprowadzenia konkursu i wkład pracy – informują organizatorzy.

Wyniki:

Taniec zbójnicki:

Kategoria I:

I m. - „Krzesany” z Cichego
II m. - „Piekielnicanie” z Piekielnika
III m.- ,,Mali Witowianie” z Witowa

Kategoria II:

I m. – „Tatry” z Ratułowa
II m. – „Turnie” ze Starego Bystrego
III m. – „Jaferniocek” z Ostrowska

Wyróżnienie:
,

,Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego, „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej,
Śpiew solowy:

Kategoria I:

I m. – Dominika Ptaś - „Tatry” z Ratułowa
II m. – Wiktor Milaniak - „Borzanie” z Boru
III m. – Agnieszka Babiarz - „Mali Białcanie” z Białki Tarzańskiej

Wyróżnienie:

Daria Kowalczyk - „Turnie” ze Starego Bystrego
Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego

Kategoria II:

I m. – Bartłomiej Stopka – ZSPiG Szaflary
II m. – Aleksandra Stoch – „Odrowązianie” z Odrowąża
III m. – Anna Karpiel - ,,Mały Zbójnicek” z Zębu

Wyróżnienie:

Alicja Korkosz – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Katarzyna Bobak – ,,Mali Holni” z Sierockiego

Kategoria III:

I m. – Karolina Molek – „Miętusianie” z Miętustwa
II m – Agnieszka Jarosz – „Zbójnicek” z Zębu
III m – nie przyznano

Śpiew grupowy:

Kategoria I:

I m. – zespół „Turnie” ze Starego Bystrego
II m. – zespół „Mały Zbójnicek” z Zębu
III m. – zespół „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej

Wyróżnienie:

Zespół „Piekielnicanie” z Piekielnika, ,,Mali Dunajcanie” z Czarnego Dunajca,
,,Mali Witowianie” z Witowa

Kategoria II:

I m. – duet „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II m. – zespół „Skrzypnianki” ze Skrzypnego
III m. – zespół „Tatry” z Ratułowa
zespół ,,Krzesany” z Cichego

Kategoria III:

I m. – nie przyznano
II m. – zespół „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
III m. – zespół „Bystrzanie” z Nowego Bystrego

Wyróżnienie:

Zespół ,,Miętusianie” z Miętustwa, ,,Zawaternik” z Leśnicy Gronia
Taniec solowy:

Kategoria I:

I m. – Jakub Karpiel i Karina Łukaszczyk – „Mały Zbójnicek” z Zębu
II m. – Daniel Obrochta i Agnieszka Biela – „Turnie” ze Starego Bystrego
III m. – Antoni Zwijacz i Patrycja Zwijacz – ,,Tatry” z Ratułowa
Adrian Mrugała i Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego

Kategoria II:

I m. – Kacper Śmiałek i Karolina Buksa – ,,Mali Holni” z Sierockiego
II m. – Jan Skowyra i Dominika Chowaniec – „Regle” z Poronina
III m. – Mariusz Słodyczka i Julia Ptaś – „Bystrzanie” z Nowego Bystrego
Bartłomiej Stopka i Magdalena Gał – ZSPiG Szaflary

Kategoria III:

I m. – Stanisław Gubała i Honorata Czernik - „Regle” z Poronina
II m. – Hubert Zając i Monika Styrczula - „Krzesany” z Cichego
III m. – Krystian Hreśka i Sylwia Piszczór – „Skrzypnianie” ze Skrzypnego

Wyróżnienie:

Krzysztof Szostak i Natalia Trebunia - „Zbójnicek” z Zębu
Andrzej Galica-Teremulka i Katarzyna Stasik z Gliczarowa Górnego

Specjalne Wyróżnienie dlanolepsyj toniecnicy otrzymują:

- Zuzanna Nowobilska – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
- Julia Stopka – „Mali Miętusianie” z Miętustwa
- Maria Kuchta – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
- Natalia Trebunia – „Mały Zbójnicek” z Zębu
- Emilia Górka – ,,Zeleźnica” z Pieniążkowic

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama