Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Na rynku – magia i zapach świąt. Targi i lodowisko - otwarte

Reklama

Społeczeństwo

Na rynku – magia i zapach świąt. Targi i lodowisko - otwarte

targboz17

NOWY TARG. Przedświąteczny czas rozgościł się na dobre w sercu miasta. Choinka przy ratuszu płonie girlandą lampek, latarnie ubrały się w świecące korony i siatkę kryształków. Można śmigać po lodzie, kramy kuszą wszelkim dobrem. A niedzielny wieczór – z otwarciem Targów Bożonarodzeniowych i tafli lodowiska - w ogóle był magicznym czasem.

Świecidełka na miejskiej choince zawisły już wcześniej. Burmistrzowi została jazda na podnośniku i moment rozbłysku. Przed ratusz zajechały lodowo lśniące sanie z reniferami. Pojawiła się i św. Katarzyna w srebrzystym płaszczu, Mikołajów uganiało po rynku wielu. Z góralską uciechą przybyli „Mali Śwarni”.

Tych uciech było więcej. Oto kawiarniana altana stała się środkiem pętli toru psich zaprzęgów. Który maluch odważył się, by wsiąść do sanek i poczuć, jak szybko mkną siberiany husky – miał potem uśmiech od ucha do ucha. A na tych, którzy nie lubią zawrotnej jazdy, czekał u sanek spokojny kucyk z miękką sierścią, długą grzywą.

Stoiska – tego roku w drewnianych kramach, nie w namiocie, zaczęły kusić wszelkim dobrem: oscypkami, korbacami, wędlinami z Podstolic, rybami, miodami i produktami pszczelimi, pieczywem, słodkościami, wyrobami z węgierskiej świni mangalicy, biżuterią, mnóstwem świątecznych ozdób, choinek, Mikołajów, wieńców, lampionów. Nie brakuje na rynku wytworów artystycznego rękodzieła: toreb, pasów, korali, piór do kapelusza, spinek, dzwonków, zabawek i ozdób z drewna, snycerskich cudeniek i wycinanek, bałwanków z siana i sznurka. Rzeźbiarz też rozłożył swój kram. Dla zziębniętych i głodnych – bufet, gastronomia, grzane wino.

Największa frajda dla młodszych i starszych to jednak lodowisko. Kawał tafli, która przy otwarciu Targów stała się areną popisów łyżwiarskich gwiazdek ze szkoły dwukrotnej mistrzyni Polski – Doroty Pieńkoś. Zajęcia z miłośnikami jazdy figurowej prowadzi ona i w Czarnym Dunajcu, i w Nowym Targu, a rezultaty ćwiczeń można było podziwiać w efektownych, trudnych układach tanecznych kilku uroczych grup i łyżwiarek w profesjonalnych kostiumach. Słowem – olśnienie i rewia na lodzie.

Miał swoje pięć minut na tafli i hokejowy narybek z MMKS Podhale, w pełnym rynsztunku prezentując swoje umiejętności. Bandy lodowiska były dosłownie oblepione publicznością. Kto się dobrze ubrał – nie zmarzł, a radości miał co nie miara.

Targami można się cieszyć do 22. grudnia. Stoisk jeszcze przybędzie. Lodowisko ma służyć przez trzy zimowe miesiące.

Na rynku - magia świąt

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama