Podhale Region

Poniedziałek, 16 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Anna Dymna w Rabie Wyżnej

Reklama

Społeczeństwo

Anna Dymna w Rabie Wyżnej

phoca thumb l najwiecej smiaam sie z umierajacymi 19

RABA WYŻNA. Anna Dymna, aktorka filmowa i teatralna, założycielka i prezes fundacji „Mimo wszystko” spotkała się z rabianami w sali teatralnej domu parafialnego. . Podczas spotkania aktorka otrzymała medal pamiątkowy Gminy Raba Wyżna wydany z okazji kanonizacji w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II.

Rozmowę poprzedził spot przedstawiający Annę Dymną , jako aktorkę w jej licznych teatralnych i filmowych rolach orz jej zaangażowanie w działalność społeczną. A potem Anna Dymna mówiła o swym mężu Wiesławie Dymnym, o miłości i przywiązaniu do Krakowa i Starego Teatru, o przyjaźni i pracy z Jerzym Trelą i Jerzym Bińczyckim, o współpracy z Jerzym Hoffmanem, o pracy na planie i ekipie „Znachora”. W filmach tych stykała się z najwybitniejszymi aktorami i, jak mówi: - To oni mnie ukształtowali. Mówiła i o trudnych rolach. Opowiadała o swej fundacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i jej projektach.

Anna Dymna ma doktorat honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie za zmianę stosunku społeczeństwa do ludzi niepełnosprawnych.

Warto dodać, że dla Anny Dymnej piosenkę Marka Grechuty „Tyle było dni..” zaśpiewała Paulina Filipiec – laureatka konkursu „Talent Małopolski” i Maciej Bołoz – dwukrotny półfinalista Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, a przy pianinie zasiadła Alicja Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama