Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor W Nowy Rok – przy dźwiękach walca

Reklama

Społeczeństwo

W Nowy Rok – przy dźwiękach walca

walce181
walce182
walce183
walce184

NOWY TARG. Tym razem oranżowo-czarne kreacje Orkiestry Straussowskiej Obligato, maestro Jerzy Sobeńko, jak zwykle, w czarnym fraku i czarująca dama sceny – Jolanta Suder. Tych sprawców wspaniałych muzycznych wydarzeń nowotarska publiczność zna już długo, a polubiła mocno i bez uroku muzyki, który niosą z sobą – już sobie nie wyobraża witania Nowego Roku.

Tym bardziej, że na każdy styczniowy koncert pani Jolanta z muzykami i śpiewakami przygotowuje nowy program. U progu 2018 r. postanowiła zmienić salą widowiskową MOK-u w salę balową, serwując nowotarskiej publiczności „Najpiękniejsze walce świata” w mistrzowskim wykonaniu Orkiestry wybitnej, niezwykłej i porywającej – w klimat i świetność Filharmonii Wiedeńskiej, ale nie tylko.

Rozpoczęcie polonezem Jankiela z „Pana Tadeusza” przydało Koncertowi Noworocznemu dostojeństwa, potem najpiękniejsze walce – wiedeńskie, rosyjskie, z kultowych filmów – płynęły wartkim nurtem, coraz bardziej rozczulając publiczność, aż westchnienie zachwytu dobyła z piersi słuchaczy zapowiedź fragmentu ścieżki dźwiękowej niezapomnianego serialu „Ptaki ciernistych krzewów” – historii zakazanej miłości z zabójczo przystojnym Richardem Chamberlainem i piękną Mag. Był to prezent od świętującej 25-lecie istnienia Orkiestry specjalnie na nowotarski koncert.

Rozbawiała natomiast widownię Jolanta Suder, dowcipną i lekką konferansjerką, anegdotami, ciekawostkami z życia kompozytorów.

Nie brakło i polskiej filmowej klasyki – w postaci „Walca Barbary” z „Nocy i dni”, także walca z „Trędowatej”, a partie orkiestrowe przeplatały się z operowymi ariami i szlagierami operetkowymi w wykonaniu energetycznej sopranistki Julii Ponomar i oklaskiwanego już wcześniej na nowotarskiej scenie znakomitego tenora Leszka Świdzińskiego. Pojawił się i towarzyszący sopranistce Niccolo Paganini w osobie pierwszego skrzypka Orkiestry – Zbigniewa Kawalca.

Prezenterka i śpiewacy zmieniali kreacje i style, Orkiestra maestra Sobeńki zbierała burze oklasków, on sam czynił koncert interaktywnym, dyrygując publicznością i zachęcając do wspólnego śpiewania, a między pierwsza i drugą częścią koncertu burmistrz Grzegorz Watycha razem z artystami wzniósł noworoczny toast, zapraszając wszystkich do holu na lampkę szampana.

Otwarte pozostaje pytanie, kiedy kolejny raz Orkiestra Obligato znów ucieszy nowotarską publiczność swoją muzyką – bo czekać na nią rok, to za długo...

Koncert Noworoczny

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama