Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor „Orawskie Kolędowanie” w Jabłonce

Reklama

Społeczeństwo

„Orawskie Kolędowanie” w Jabłonce

JAN 4501

JABŁONKA. „Orawskie Kolędowanie” w sali widowiskowej Centrum Kultury, jak co roku zgromadziło liczne zespoły kolędnicze i widownię. Wszystkich przywitał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który zaśpiewał orawską pastorałkę, życząc wszystkim zebranym pomyślności, szczęścia i radości w Nowym Roku.

Orawska publiczność podziwiała pastorałki, kolędy i jasełka w wykonaniu orawskich kolędników. Kolędowanie rozpoczęło już tradycyjnie „Małe Podhale”. Mali kolędnicy pokazali, jak to się dawniej na Orawie kolędowało. Następnie zobaczyliśmy piękną i wzruszającą bożonarodzeniową opowieść w inscenizacji podopiecznych „Barki”: „Brat Albert i Boże Narodzenie”.. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Głodziak.

Na jabłonczańskiej scenie zaprezentowały się grupy kolędnicze „Skalniok” z Zubrzycy Górnej, „Koliba”z Orawki, grupa kolędnicza „Małolipnicanie” z Lipnicy Małej oraz grupa kolędnicza „Małolipnicka Rodzina Kolpinga”. Zaś kolędy i pastorałki zagrali zaśpiewali „Hajduki”.

Fot. Jan Ciepliński Tutaj galeria

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama