Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor IX Turniej im. prof. Wieczystego – wdzięk stylowych par…

Reklama

Społeczeństwo

IX Turniej im. prof. Wieczystego – wdzięk stylowych par…

turtanwiec181
turtanwiec182
turtanwiec183

NOWY TARG. Na parkiecie Hali Gorce odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego im. prof. Mariana Wieczystego w kategoriach senior i hobby. Obok debiutantów, w tanecznym wirze zachwycali swoimi umiejętnościami zawodnicy z różnych regionów. IX Turniej, jak i poprzednie, organizowała Szkoła i Klub tańca „Hart”, pod patronatem Burmistrza i Starosty.

Sędzia główny, Grzegorz Gargula, cieszył się z rosnącego poziomu par i czynionych z roku na rok postępów wiernych uczestników Turnieju.

Pary rywalizowały w tańcach standardowych (walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quick-step) i latynoamerykańskich (samba, cha-cha, rumba passadoble i jive).

Kraków, Żory, Zielona Góra, Wałbrzych, ale też Pomorze – to ośrodki, które były w Turnieju licznie reprezentowane, prym wiodła jednak Małopolska. Przed nowotarską publicznością popisywały się i nieliczne jeszcze miejscowe pary, których – miejmy nadzieję - w następnych turniejach przybędzie.

Zawodników oceniali najlepsi jurorzy – mistrzowie Polski par zawodowych. Rolę strażnika najlepszych tradycji Turnieju spełnia zawsze Andrzej Golonka – uczeń i wychowanek prof. Wieczystego.

Doroczna impreza przyciąga publiczność klasą i szykiem par. Kreacje pań olśniewają fantazją kolorów, krojów zdobień, fraki panów to klasyczna elegancja. Kondycja i wprawa seniorów jest dla podziwiających wyczyny na parkiecie najlepszym argumentem za tańcem jako stylem życia pozwalającym zachować świetną formę i pogodę ducha.

IX Turniej

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama