Podhale Region

Piątek, 23 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Mar 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Młodzież z Szaflar na muzycznych warsztatach gospel

Reklama

Społeczeństwo

Młodzież z Szaflar na muzycznych warsztatach gospel

Warsztaty Gospel fot. ARS 2
Warsztaty Gospel fot. ARS 3
Warsztaty Gospel fot. GOKiS 1 wynik
Warsztaty Gospel fot. GOKiS 2 wynik
Warsztaty Gospel fot. GOKiS 3 wynik

GMINA SZAFLARY. Trzydniowe warsztaty odbyły się Sieprawiu, a prowadzili je: międzynarodowy instruktor śpiewu Colin Vassell i wokalista Colin Williams z Wielkiej Brytanii. Naukę gry na djembe (afrykański instrument perkusyjny) prowadził Marcel Zambrzycki. Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej pochodzącej z USA, w której dominuje śpiew.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Szaflary 21 uczniów mogło wziąć udział w pasjonujących zajęciach na bardzo wysokim poziomie oraz kończącym warsztaty fantastycznym koncercie. Chór składający się z uczestników warsztatów liczył ok. 280 osób. Towarzyszący zespół (15 zawodowych muzyków: instrumenty klawiszowe, git. el., git. basowa, sekcje instrumentów smyczkowych i dętych oraz 12-osobowa grupa bębniarzy djembe) poprowadził Szymon Markiewicz -pianista jazzowy, który kształcił się w Berklee Collage of Music w USA i Akademii Muzycznej w Krakowie.

Była to wyjątkowa możliwość rozwijania talentów młodzieży, poznawania świata, nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z różnych stron Polski oraz doskonała inwestycja w młode pokolenie mieszańców Podhala.

Wydarzenie objęli swoim patronatem Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Abp Marek Jędraszewski.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=IxVJE1bGTtc

Opr.: Piotr Urzędowski

Fot.: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu oraz Anna Rol-Szkaradzińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama