Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor 6 Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich

Reklama

Społeczeństwo

6 Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich

JAN 4451

JABŁONKA. "Posiady Teatralne na Orawie", czyli 6 Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich tradycyjnie już odbywają się przez trzy dni weekendu..

Posiady mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i małych miastach do 40 000 mieszkańców. Same zaś spektakle nawiązują do tradycyjnej obrzędowości wiosek i niedużych miejscowości w Małopolsce.

W piątek były pierwsze prezentacje konkursowe. Na scenie jako pierwszy wystąpił zespół z Lipnicy Małej Małolipnicanie ze spektaklem pt. Namówiny. Następnie z spektaklem pt. Zaloty Góralskie wystąpił zespół góralski Warta z Czarnego Dunajca oraz zespół z Bukowiny Tatrzańskiej, który pokazał sztukę pt. O Kubiku z Cornego Dunajca. Na koniec zaprezentował się zespół z Mordarki Spod Kicek, który pokazał sztukę pt. Cysorz dziś chodoków do wojska werbuje.

Kolejne prezentacje są w sobotę i w niedzielę. Wówczas poznamy też wyniki konkursu.

Tutaj zdjęcia.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama