Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Sobota z teatrem amatorskim z Małopolski na Orawie

Reklama

Społeczeństwo

Sobota z teatrem amatorskim z Małopolski na Orawie

JAN 5171

JABŁONKA. Sobotnie 6 Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich, czyli "Posiady Teatralne na Orawie" trwały cały dzień. Przed przerwą i po niej wystąpiły na scenie Orawskiego Centrum Kultury po cztery zespoły.

Na początek wystąpił teatr Sporadyczny z Nowego Targu, który zaprezentował sztukę pt. „A tu w piątek koniec....”. Kolejno pokazała się grupa teatralna Między Słowami z Gorlic z sztuką pt. Niepojęty przypadek” , a potem sztukę pt. Serenada zagrała grupa teatralna AD –HOC z Żabna. Na koniec przed przerwą spektakl pt. Seksapil pokazał teatr Po latach ze Świątnik Górnych.

W III prezentacji konkursowej wystąpił teatr z Łącka z Dziadami, teatr z Chrzanowa z spektaklem Kamienie na Szaniec, teatr z MOK w Nowym Targu z sztuką pt. Czy to dalej Ferdydurke, a na zakończenie zespół Zielony Jawor z Krempach z spektaklem pt. Asynterka.
Posiady mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i małych miastach do 40 000 mieszkańców. Same zaś spektakle nawiązują do tradycyjnej obrzędowości wiosek i niedużych miejscowości w Małopolsce.

Kolejne prezentacje w niedzielę. Wówczas poznamy też wyniki konkursu.

Tutaj zdjęcia - fot. Jan Ciepliński

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama