JABŁONKA. Sobotnie 6 Małopolskie Spotkania Teatrów AmatorskichJAN 5171, czyli "Posiady Teatralne na Orawie" trwały cały dzień. Przed przerwą i po niej wystąpiły na scenie Orawskiego Centrum Kultury po cztery zespoły.

Na początek wystąpił teatr Sporadyczny z Nowego Targu, który zaprezentował sztukę pt. „A tu w piątek koniec....”. Kolejno pokazała się grupa teatralna Między Słowami z Gorlic z sztuką pt. Niepojęty przypadek” , a potem sztukę pt. Serenada zagrała grupa teatralna AD –HOC z Żabna. Na koniec przed przerwą spektakl pt. Seksapil pokazał teatr Po latach ze Świątnik Górnych.

W III prezentacji konkursowej wystąpił teatr z Łącka z Dziadami, teatr z Chrzanowa z spektaklem Kamienie na Szaniec, teatr z MOK w Nowym Targu z sztuką pt. Czy to dalej Ferdydurke, a na zakończenie zespół Zielony Jawor z Krempach z spektaklem pt. Asynterka.
Posiady mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i małych miastach do 40 000 mieszkańców. Same zaś spektakle nawiązują do tradycyjnej obrzędowości wiosek i niedużych miejscowości w Małopolsce.

Kolejne prezentacje w niedzielę. Wówczas poznamy też wyniki konkursu.

Tutaj zdjęcia - fot. Jan Ciepliński