Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Majówka z lepieniem pierogów, turniejem i teatrem ognia

Reklama

Społeczeństwo

Majówka z lepieniem pierogów, turniejem i teatrem ognia

III Majówka w Sercu Podhala 117 Kopiowanie wynik

SZAFLARY. III Majówka zakończyła się biciem rekordu Polski w lepieniu pierogów na czas w parach w Sercu Podhala. Na Szaflarzańskie Błonia przybyli licznie mieszkańcy i goście. Jak co roku program imprezy obfitował w wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych.

Na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z gminy Szaflary w trakcie III Gminnego Przeglądu Piosenki Angielskiej. Każdy z uczestników został nagrodzony drobnym upominkiem przekazanym przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki. Z kolei fundatorem nagród dla laureatów Przeglądu była Szkoła Języków Obcych HIGHLAND.

Równolegle z występami dzieci, w sąsiednim namiocie, kucharze i kucharki próbowali pobić rekord Polski w lepieniu pierogów na czas w parach. Pomimo wysiłków uczestników nie udało się pobić obecnego rekordu. Tak stwierdził Sędzia Główny Biura Rekordów.

Uczestnicy mieli jednak się czym pochwalić, bo w przewidzianym czasie 60 minut, ulepili prawie 3000 przepysznych pierogów z bryndzą. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni upominkami w postaci akcesoriów kuchennych ufundowanych przez Przedsiębiorstwo Handlowe PAKFOL oraz GCKPiT w Szaflarach.

Na scenie zaprezentowali się także wychowankowie GCKPiT w Szaflarach: gitarzyści, soliści, który uczą się pod okiem Piotra Urzędowskiego. Z gościnnym występem zaprezentował się również zespół romski Terne Ćhawe.

Kolejnym punktem w programie był III Turniej Sołecki o Puchar Wójta Gminy Szaflary o główną nagrodę 1000 zł. Do walki stanęły trzy sołectwa: Szaflary, Maruszyna i Zaskale. Pięcioosobowe drużyny zmagały się z takimi konkurencjami jak: bieg na trzech nogach, zbijanie balonów cepami, dożynkowa kasa, ale jaja oraz golf bacowski.

Po zmaganiach zwyciężyło Zaskale. Na drugim miejscu uplasowała się Maruszyna, a na trzecim Szaflary. Oprócz nagród pieniężnych, które zasiliły budżety sołectw uczestnicy otrzymali vouchery ufundowane przez sponsorów: Karczmę Zadyma, Spiską Krainę oraz Gorący Potok.

Doskonałą rozrywkę dla bawiących się na Majówce zapewnił Góralski Kabaret Truteń, którego członkowie byli również konferansjerami tegorocznej Majówki. Następnie dla zebranych zagrał zespół Musle.

Na zakończenie imprezy zaprezentował się Teatr Tancerzy Ognia z Łodzi. Swoim występem zachwycił zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości. Impreza zakończyła się dyskoteką.

Majówka została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Źródło: GCKPiT Szaflary

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama