Podhale Region

Poniedziałek, 10 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Podhalańskie Juwenalia „Studencko Śleboda”. - Niech to będzie święto młodości!

Reklama

Społeczeństwo

Podhalańskie Juwenalia „Studencko Śleboda”. - Niech to będzie święto młodości!

juwenal18

NOWY TARG. Korowód przebierańców z Kokoszkowa na rynek rozpoczął tegoroczne dwa dni szaleństw młodości, czyli Podhalańskie Juwenalia „Studencko Śleboda”. Pierwszy dzień młodzież zaplanowała jako imprezowy, drugi – jako sportowy. A na początku – w ogóle było uroczyście.

Magnificencje w togach i biretach – mimo upału - maszerowały razem ze studenterią przebraną za kowbojów, niemowlaków, piratów, zakonnice, muzułmanki, nurków, epokowe damy i w różnych innych fantazyjnych kreacjach. Do nich dołączył w drodze na Rynek „Uniwersytet Pierwszego Sortu” w białych podkoszulkach z firmowym nadrukiem, kwiecistych apaszkach i też imprezowych nastrojach.

Ze sceny w rynku witał wszystkich ks. prof. Stanisław Gulak, rektor „Podhalanki”: - Niech to będzie święto młodości, radości, kultury!

Burmistrz Grzegorz Watycha, uznając prawo młodości, żeby się wyszumieć, posłusznie przyniósł klucze od miasta, przekazując je studenckiej reprezentacji z zaznaczeniem, że na te dwa dni chętnie „podzieli się kawałkiem władzy, żeby trochę odpocząć”.

Przed ratuszem na czas Juwenaliów stanęły rzędem stoiska, w których promowały się poszczególne kierunki kształcenia.

A młodzieńcze harce w rynku zaczęły się bardzo dynamicznie – od wspólnego z „Uniwersytetem Pierwszego Sortu” odtańczenia kultowego „Celabrate” z instruktażem animatorki. Potem był jeszcze sztandarowy – choć nieoficjalny - taniec Szkoły „Ule – ule…”. I zaczęły się wybory Naśwarniejszej Studentki oraz jej męskiego odpowiednika – oczywiście drogą rozlicznych zabawnych konkurencji, w których z powodzeniem rywalizowali z młodzieżą przedstawiciele „Uniwersytetu pierwszego Sortu”.

Im bliżej było wieczoru, tym na rynku robiło się tłumniej, w oczekiwaniu na gwiazdę pierwszego dnia – Megitzę z zespołem. Czarowna pieśniarka i jej muzyka zawsze przyciągają jak magnes, a rytmiczne dźwięki porywają do pląsów. Nie inaczej było pierwszego dnia Juwenaliów.

"Studencko Śleboda" 2018

Fot. Anna Szopińska

Tutaj pisaliśmy o rozpoczęciu Juwenaliów:) z dużą galerią zdjęć

A tutaj bardzo duża galeria zdjęć. 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama