Podhale Region

Niedziela, 22 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Miejskie Przywitanie Lata 2018

Reklama

Społeczeństwo

Miejskie Przywitanie Lata 2018

20180612Przywitanie Lata

Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu już po raz czwarty mają przyjemność zaprosić na Miejskie Przywitanie Lata,

które odbędzie się na nowotarskim Rynku dokładnie w dniu zakończenia roku szkolnego - w piątek 22 czerwca 2018, a przyświecać mu będzie – jak większości wydarzeń jubileuszowego roku – 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podobnie jak w roku ubiegłym, imprezę rozpocznie propozycja dla najmłodszych – o godz. 17:00 na scenie nowotarskiego rynku będzie miał miejsce dynamiczny, przebojowy i pełen pozytywnej energii koncert dla dzieci w wykonaniu Sióstr WAJS i Zespołu tanecznego STONOGA, którzy zapewnią kolorowe, muzyczne, interaktywne widowisko oraz świetną zabawę dla całych rodzin!

O godz. 18:00 przewidziany jest koncert zespołu CDN z dziećmi, a o godz.19:00 na scenę wkroczy nasz rodzimy, dobrze wszystkim znany i lubiany New Market Jazz Band, który nowoorleańskimi dźwiękami wprowadzi publiczność w główną, wieczorną część koncertu.

Pierwszą z dużych gwiazd tego wieczoru będzie żywiołowy zespół Łąki Łan, który pojawi się na scenie o godz. 20:00. Słynąca z niezwykle energetycznych i widowiskowych koncertów, oryginalnych kostiumów, niepowtarzalnego, rockowo-elektronicznego brzmienia i performance'u scenicznego grupa muzyków ma na swoim koncie występy na znakomitych festiwalach: Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Przystanek Woodstock, w Tbilisi, czy Jarocinie. W listopadzie 2016 ukazała się ich czwarta płyta "Syntonia", nominowana do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”. Znakiem rozpoznawczym zespołu Łąki Łan jest fakt, że muzycy występują w kostiumach tematycznie związanych z owadami zamieszkującymi łąki. Urząd Miasta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zespołu, organizuje dla publicznośći konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie!

Głównym wydarzeniem tegorocznego Przywitania Lata będzie trzygodzinny Koncert Wolności – Another Pink Floyd Tribute Show, którego początek zaplanowano na godz. 22:00. Dla potrzeb tego dużego, multimedialnego widowiska z pokazami laserów i efektami specjalnymi,na czas trwania show wygaszony zostanie rynek. W nastrojowej, efektownej scenerii, coverowy zespół zaprezentuje największe przeboje legendarnej grupy Pink Floyd. To niepowtarzalna okazja, by na nowotarskim rynku usłyszeć na żywo słynne "Shine On You Crazy Diamond", "Wish You Were Here", czy "Another Brick In The Wall". Majestatyczne i poruszające do głębi kompozycje wraz z widowiskową oprawą będą wyjątkową atrakcją nie tylko dla fanów Floydów, a także niezapomnianym, godnym uczczeniem stu lat wolności.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama