Podhale Region

Wtorek, 20 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor W 38. edycji Konkursu im. Sunderlanda – najwyższe laury nowotarżanina

Reklama

Społeczeństwo

W 38. edycji Konkursu im. Sunderlanda – najwyższe laury nowotarżanina

sunderl18

NOWY TARG. Autorów z kraju i z zagranicy – ciut mniej niż ubiegłego roku, bo 102, ale poziom – niezmiennie wysoki. W 38. Edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski” najwyższe trofea zebrał nowotarżanin - Marcin Kęsek.

Jest on zdobywcą zarówno I nagrody (z fotografię wolność”), jak i Złotego Medalu FIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, od 13 lat wraz z Fotoklubem RP patronującej Konkursowi.

Druga nagroda i srebrny medal FIAP przypadły Bogusławowi Pawłowskiemu z Torunia z „Tatry Zachodnie”, a trzecia i medal brązowy - Przemysławowi Krukowi z Poraja k. Częstochowy – zwycięzcy dwóch poprzednich edycji, tym razem jako autorowi „Kolorów Islandii”.

Medale Fotoklubu RP jurorzy przyznali natomiast: złoty – laureatowi z poprzednich lat, Krzysztofowi Strzodzie, uhonorowanemu również odznaką FIAP „Best Author”, srebrny - Markowi Hasso-Agopsowiczowi, a brązowy - Włodkowi Staszczykowi. Nagroda burmistrza Nowego Targu (za „Samotnego wędrowca”), przypadła Robertowi Szafrankowi, który z rąk gospodarza miasta, nie mógł jej, niestety, w dniu ogłoszenia wyników odebrać osobiście.

Wyróżnienia FIAP zdobyli: kolejny nowotarżanin - Krzysztof Mierzejewski, Piotr Sygnarowicz, Janusz Wojcieszak, Krzysztof Stóś, Paweł Cyrulik i Jarosław Zogłówek.

Dzieła fotografików z 9 krajów - oceniali tego roku: Mieczysław Cybulski - przedstawiciel FIAP Polska (przewodniczący), Małgorzata Krystyna Dołowska - przedstawicielka Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP i fotografik Marcin Bawiec. Uznanie w ich oczach znalazły zarówno prace w szlachetnej czerni-bieli, jak też zdjęcia o wyjątkowych walorach malarskich. Autorzy natomiast nie uciekali też od sztafażu, czyli umieszczania w fotografowanym pejzażu ludzi, zwierząt, ptaków.

Komisarzem Konkursu oraz wystawy był, jak i w poprzednich latach, Stanisław Krzak. Pokonkursowa wystawa w holu nowotarskiego MOK potrwa do połowy września.

38. edycja Konkursu - wernisaż

Fot. Anna Szopińska

Prace laureatów

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama