Podhale Region

Sobota, 18 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Sie 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Vivaldi z Rabki z dyplomem

Reklama

Społeczeństwo

Vivaldi z Rabki z dyplomem

JAN 4356
politechnika
JAN 9290
JAN 4347

RABKA-ZDRÓJ. Jan Ciepliński znakomity fotograf o niekonwencjonalnych pomysłach i rozwiązaniach, wykonujący niezwykłe fotoreportaże rodem z uzdrowiska może się teraz pochwalić kolejnym sukcesem. Ukończył właśnie Studium fotografii autoryzowane przez Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

 Jego zdjęcia zawsze były jednak pełne artyzmu. Przedstawiał i robi to dalej na nich ludzi, przyrodę i scenki obyczajowe. Są one zawsze przepojone sztuką. Janek to bowiem prze wszystkim artysta wyczarowujący niezwykłą rzeczywistość.... Każde jego zdjęcie to pewna historia, opowiedziana przez autora, to bowiem dzięki jego wyobraźni i wrażliwości na szczegół i chwilę powstają wyjątkowe obrazy. Warto też przypomnieć o jego pasji, którą są fotografie trójwymiarowe 3D.

 Jan Ciepliński Uzdrowisko fotografuje z pasją i artyzmem. Każde jego zdjęcie ma ducha, jest niepowtarzalne. Jasiek to dokumentalista z górą od ponad 30 lat swej rodzinnej miejscowości. Jego mistrzem był znany rabczański fotograf Jerzy Sierosławski.

Warto też dodać, że Janek, choć jest skromny, to jednak na swym koncie ma liczne wystawy indywidualne: w Rabce-Zdroju, Wieliczce, Krakowie – jedna z ciekawszych była zrealizowana w 2010 roku. Była to wystawa na Krakowskim Kazimierzu w Kawiarni „Tajemniczy ogród”.

Jest on też laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych m.in. „Foto-zapis”(1988), „Foto Kurier” (2001), „Szlak architektury drewnianej” (2009). Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec w cyklu „Znani i nieznani rabczanie” przygotowało o nim filmik.

W swej karierze współpracował z wieloma gazetami, a m.in. Dziennikiem Polskim, Gazetą Krakowską, Tygodnikiem Podhalańskim, Dziennikiem Ludowym, Dunajcem, Wieściami Rabczańskimi i wieloma portalami internetowymi, a między innymi Podhale Region i Watra.

Jest on też autorem licznych fotografii do wydawnictw promocyjnych Rabkę-Zdrój i jej okolice. Warto przypomnieć album pt. „Rabka na cztery pory roku” ze jego doskonałymi zdjęciami. Praca nad nim trwała aż trzy lata. Album został wydany dzięki Urzędowi Miasta i MOK w Rabce-Zdroju - Zdjęcia pana Jana Cieplińskiego są wykonane nie tylko bardzo profesjonalnie, ale przede wszystkim posiadają duszę. Na każdym można dostrzec pewną magię i ulotność zatrzymaną w kadrze. Martwa natura ożywa, a oczy sfotografowanych ręką pana Jana mówią całą prawdę o tym, co znajduje się w sercu – napisała we wstępie albumu burmistrz Ewa Przybyło. Podczas zaś promocji nazwała Janka - Vivaldim Rabki.

Jego prace można podziwiać na:
www.photojanografia.region-rabka.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama