Podhale Region

Poniedziałek, 10 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Saflarzańsko Watra i Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych

Reklama

Społeczeństwo

Saflarzańsko Watra i Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych

38201128 1821744041252704 6737688847057944576 n

Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA SZAFLARY. Jak co roku, w ostatnią niedzielę lipca w Szaflarach, odbyła się Saflarzańsko Watra, a wraz z nią Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.

Uroczystość rozpoczęła się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym w Szaflarach. Po niej pod pomnikiem Augustyna Suskiego gospodarze przeglądu, czyli zespół „Mali Zaskalanie”, złożyli wieniec, a delegacje pozostałych zespołów regionalnych złożyły znicze. Następnie korowód, w rytm góralskiej muzyki przemaszerował na Błonia Szaflarzańskie, gdzie na uczestników Watry czekał szereg atrakcji.

W ramach Saflarzańskiej Watry odbył się także, już po raz czwarty, Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne z całej gminy: „Mali Borzanie”, „Zochylina”, „Niźnobańscanie”, „Zyngierki”, „Mali Marusynianie”, „Mali Skrzypnianie”, „Watra”, „Mali Saflarzanie” i „Mali Zaskalanie”. Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Piotr Gąsienica – Wiceprezes Związku Podhalan w Polsce, Paulina Peciak – Kierownik Uczelnianego Zespołu Góralskiego „Młode Podhale” działającego przy PPWSZ w Nowym Targu, Ewa Iwulska – Członek Prezydium Związku Podhalan w Polsce, Józef Komperda – Honorowy Członek Związku Podhalan w Polsce, wieloletni Członek Prezydium Związku Podhalan w Polsce oraz wieloletni Prezes Związku Podhalan Oddział Szaflary, Maciej Szostak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki oraz gościnnie Anna Kania – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie.

Na scenie zaprezentowała się również grupa teatralna działająca przy Parafii w Szaflarach w trzech skeczach „Kopciuszek”, Och… mistrz” i „Jacek Balcerzak u lekarza”.

Na uczestników czekał także szereg atrakcji, m.in. gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy quiz niepodległościowy, w którym losowano drobne upominki. Wszyscy członkowie zespołów regionalnych wzięli także udział w losowaniu roweru przekazanego dla gminy Szaflary przez firmę I.B. Odpady z Nowego Targu.

Po podsumowaniu Przeglądu organizatorzy, na czele z ks. proboszczem Kazimierzem Durajem, rozpalili Watrę. Na zakończenie dla dorosłych uczestników zespół Bartki poprowadził zabawę taneczną. Imprezę prowadziła Marta Zagórska.

Opr.: Natalia Staszel

 Tutaj zdjęcia -Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama