Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Górale, Orawiacy i Spiszacy na 100 leciu wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie

Reklama

Społeczeństwo

Górale, Orawiacy i Spiszacy na 100 leciu wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie

JAN 7108

PSZCZELARZE. Licznie Podhale, Spisz i Orawę reprezentowali pszczelarze podczas 100 – lecia wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, który odbył się w miniony weekend na placu Szczepańskim w Krakowie. Podczas trzydniowej imprezy na scenie można było zobaczyć wiele osób z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

W niedzielę w Bazylice Mariackiej została odprawiona msza św. w intencji pszczelarzy, a tuż po niej w marszu pszczelarze przez Rynek przemaszerowali na plac Szczepański. Tam dla tych najbardziej zasłużonych wręczono odznaczenia. Wśród nich byli m. In. poseł Edward Siarka, rodem z Orawy i Józef Różański z Nowego Targu.

Z kolei na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Alejami Trzech Wieszczy posadzono lipę upamiętniającą obchody jubileuszu 100-lecia.

Na scenie na placu Szczepańskim każdego dnia jubileuszu były występy artystyczne, i pokazy oraz zabawy. Był też konkurs dla najmłodszych pn„ „Dzieci w świecie zapylaczy”. Wokół sceny przez cały weekend było mnóstwo kramów z produktami pszczelimi, miodami, pyłkami, świecami, pięknie opakowanymi. Był to kiermasz miodowy.

Fot. Jan Ciepliński Tutaj bardzo duża galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama