Podhale Region

Wtorek, 20 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Lis 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor III Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

Reklama

Społeczeństwo

III Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

1 fot. P. Kobek
3 fot. P. Kobek

Gala wręczenia decyzji o wpisie na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz do Krajowego rejestru dobrych praktyk na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego odbyła się w poniedziałek 22 października w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na listę zostało wpisanych 15 zjawisk niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W zaszczytnym gronie żywego dziedzictwa niematerialnego znalazły się „Wyścigi kumoterek”, a jako pierwszy w Polsce wpis na listę dobrych praktyk wpisano „Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych i ogólnopolski ruch wiejskich amatorskich zespołów teatralnych”.
Decyzję o wpisie „Wyścigu kumoterek” z rąk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnego Konserwatora Zabytków Magdaleny Gawin oraz Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosza Skaldawskiego, odebrali Prezes Podhalańskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego Maciej Baraniak oraz Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” Bartłomiej Koszarek.

Decyzję o wpisie do Krajowego rejestru dobrych praktyk odebrali przedstawiciele Towarzystwa Kultury Teatralnej Prezes Lech Śliwonik, Wiceprezes Jan Ździarski oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” Antoni Malczak, Dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach Krystyna Adamczyk, Prezes Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego Władysław Dubaj.

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej organizuje od 1973 roku Kumoterki, w ramach Góralskiego Karnawału, a od 1996 roku Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. W 1923 roku został założony w Bukowinie Tatrzańskiej teatr ludowy, dziś Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama