Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala

Reklama

Społeczeństwo

Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala

DSC04141

KREMPACHY. Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala było to wydarzenie podsumowujące projekt w ramach, którego została opracowana edukacyjna gra karciana promująca kulinarne dziedzictwo Podhala i Spisza. Zostało ono zorganizowane przez LGD Spisz Podhale oraz Stowarzyszenie GIL z Boru, które realizowały wspólny projekt.

W ramach projektu wydano grę karcianą Zaciorka w ilości 3 tysięcy sztuk. W jej powstanie zaangażowanych było 8 uczniów Szkoły Podstawowej w Borze. Jej celem było natomiast promowanie kultury także tej kulinarnej regionu. Dzięki niej można poznać dawne tradycyjne przepisy na potrawy lokalne. W sumie gra zawiera ich dwanaście. Są np. przepisy na moskole, czy grule masonce.

Projekt był dofinansowany przez GOK i Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018 Etno Polska w ramach 100 lecia odzyskania niepodległości. – wyjaśniał Adam Kustwan, prezes Stowarzyszenia GIL z Boru.

Podczas wydarzenia na scenie zaprezentowały się zespoły z Boru Mali Borzanie i ze Spisza – Młody jawor, pierwszy przedstawił góralskie dziecięce zabawy, a drugi Andrzejki tańce spiskie i węgierskie, szczególnie czardasze.

Spotkaniu towarzyszyły też wystawy przepięknych prac wykonywanych w ramach projektu, został też podany typowe spiskie i góralskie potrawy: zupę ze śliwkami i kluskami oraz moskole i kołacz.

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama