Podhale Region

Piątek, 23 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Mar 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

Nosal dla narciarzy?

PODHALE. Wszystko wskazuje na to, że Nosal zostanie ponownie otwarty dla narciarzy. Tak zawiceminister sportu stawiarskipewniał podczas konferencji prasowej w Nowym Targu wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Policyjni narciarze testują nowe stroje

ZAKOPANE. Od kilku lat na stokach narciarskich można spotkać umundurowanych pDSCN2129 wynikolicjantów. Teraz policjanci testują nowe stroje.

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej z udziałem policjantów z KPP w Nowym Targu i KP w Rabce-Zdroju

20180218policja narty03Policjanci z KPP Nowy Targ i KP Rabka – Zdrój w dniach 12 i 13 lutego br. wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na Stacji Narciarskiej Polczakówka–ski w Rabce Zdroju.

Grulownik, sołdra i święconka - spiskie potrawy kandydują na listę produktów tradycyjnych

GASTRONOMIA. Aż trzy potrawy ze Spisza grulownik – tworoźnik spiski oraz sołdra – sołdrzyna spiska oraz święconka, a także kiełbasa tradycyjnie wyrabiana i miód ze spadzi iglastej z Harbutowic– to pięć najnowszyDSC 3730 wynikch małopolskich produktów, które są kandydatami do włączenia ich na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wszystkie narciarskie trasy biegowe w Nowym Targu już czynne

20180216nt trasa biegowaW dniu dzisiejszym (16.02.2018) na trasach biegowych pracuje ratrak. Zostanie przygotowana trasa biegowa o długości 15 km na lotnisku wokół rezerwatu „Bór na Czerwonem” oraz 5-cio kilometrowa trasa biegowa w "Borze Kombinackim".

Zimowe zawody narciarskie i snowboardowe o puchar rektora

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. KilkudziesiObraz1 wynikęciu studentów, a także pracownicy i wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu wzięli udział w zimowych zawodach narciarskich i snowboardowych o puchar rektora. Zostały one zorganizowane na Długiej Polanie w stolicy Podhala.

12 – 24. lutego. Zima w Mieście 2018 - wszystkie atrakcje

zimawm181NOWY TARG. Na czas małopolskich ferii (12 – 24. lutego) Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Podhalańskie i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały cykl zajęć, warsztatów, spotkań i pokazów filmów dla dzieci i młodzieży w ramach „Zimy w Mieście 2018”. W feryjnym programie – plastyka, muzyka, taniec, fotografia, film, jiu-jitsu, przegląd zespołów muzycznych, spotkania z historią regionu i bezpłatna nauka jazdy na łyżwach. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy zaczęli zimowy wypoczynek.

Wkrótce Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa

GMINA NOWY TARG. Dwie dotacje otrzymała nowotarska gmina. Dzięki temu powstanie Centrum NaKilkuszowa 02 wynikrciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa.

Śnieżny tor biegowy – zaprasza od weekendu. W sobotę - psie zaprzęgi

armatlut18NOWY TARG. Choćby małą rekompensatą za przesunięty w czasie i wciąż niepewny X Bieg Podhalański będzie tor do narciarstwa biegowego na „kole” w parku. By wyprodukować śniego potrzebny do jego przygotowania, zakupiona przez miasto w ramach projektu z unijnym dofinansowaniem armatka pracowała od mroźnej nocy z poniedziałku na wtorek.

Tatrzański Park Narodowy z unijną dotacją na projekt edukacyjny

TATRY. Tatrzański Park Narodowy otrzymał dofinansowanie, przyznane przez NaDSC05795 Kopiowanie wynikrodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na specjalny projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Tatry – działania edukacyjne dla społeczności lokalnej”. Unijne wsparcie wyniesie ponad 400 tysięcy złotych.

Nowe połączenia z Krakowa do Budapesztu i USA

TURYSTYKA. Od dziś można kupić bilet lotniczy z Krakowa wprost do Budapesztu. Zostało też uruchomionych więcej połączeń do Chicago. Pierwsi pasażerowie poleca do stolicy Węgier 28 kwietnia, do Chicago 5 maja. Z kolei do Nowego Jorku llototy w Budapesztu ruszą 3 maja.

Wielkanoc 201 - Starostwo powiatowe

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama