Podhale Region

Sobota, 18 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 18 Sie 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

W Obłazowej pracują archeolodzy

DSC00817GMINA NOWY TARG. Archeolodzy na czele z prof. dr hab. Pawłem Valde–Nowakiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzą badania w słynnej jaskini Obłazowej, tej samej w której przed laty znaleziono najstarszy bumerang na świecie.

Orawskie lato pełne atrakcji

JAN 7890GMINA JABŁONKA. Festyn „Wyszechradzka Watra” zdominował sobotnie popołudnie i wieczór tegorocznego XXVII Orawskiego lata, sztandarowej imprezy letniej jabłonczańskiej gminy. Z kolei niedziela była wypełniona pasterskimi konkursami, występami zespołów i wręczeniem nagrody wójta Antoniego Karlaka.

Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”

f745ec8dfa8074d46bf1505a82ab8b78 wynikGMINA CZARNY DUNAJEC. Blisko 60 uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami i opiekunami uczestniczyło w poniedziałek 18 czerwca w polsko-słowackim rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminę Czarny Dunajec w ramach projektu pt. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Jaskinia Mroźna otwarta dla turystów

jaskinia mroznaTATRY. Jaskinia Mroźna została już ponownie otwarta dla turystów. Jest ona jedną z sześciu udostępnianych dla odwiedzających.

Dworek odzyskuje blask

GMINA RABA WYŻNA. Zespół parkowo - dworski w Sieniawie pamiętający jeszcze XVII wiek, po35199069 1784338751587349 4220801147897643008 n latach odzyskuje swą świetność i blask. Właśnie ruszył II etap rewitalizacji, a to wszystko dzięki pasjonatom kultury, sztuki, historii i dziedzictwa narodowego.

Inauguracja sezonu letniego w stolicy Tatr

dsc 3444ZAKOPANE. Muzyka góralska, tańce w wykonaniu zespołu im. Klimka Bachledy, degustacja oscypka - to wszystko czekało na spacerujących Krupówkami turystów. Regionalnym happeningiem rozpoczął się letni sezon turystyczny.

Ekstremalny biegowy weekend

DSC 0071ZAKOPANE. Trzy dni trwała rywalizacja biegaczy na tatrzańskich szlakach podczas VIII Weekendu Biegowego z Sokołem. Do pokonania były trzy trasy różniące się zarówno dystansem, przewyższeniami, jak również stopniem trudności. Cykl zawodów 8 czerwca rozpoczął Bieg Sokoła na dystansie 15 km, następnego dnia odbył się ekstremalny Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32km z przewyższeniem 2218 m rozgrywany jako Mistrzostwa Polski w Skyrunningu, a na koniec organizatorzy zaplanowali 10-kilometrowy Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego z metą zlokalizowaną w jednym z najpiękniejszych zakątków Tatr – nad Morskim Okiem. Wyzwaniem dla najwytrwalszych zawodników, którzy ukończyli wszystkie trzy biegi, było Grand Prix Sokoła.

W weekend na trasę Kraków – Zakopane powraca LUXTORPEDA

luxtorp180KRAKÓW - ZAKOPANE. W najbliższą sobotę, 30. czerwca, o godzinie 9.26, z dworca głównego w Krakowie wyruszy długo wyczekiwany pociąg Kolei Małopolskich – Luxtorpeda. Internauci zdecydowali, że tak właśnie powinien nazywać się nowy, przyspieszony pociąg wojewódzkiego przewoźnika kursujący na trasie Kraków – Zakopane. Przez całe wakacje w soboty, niedziele i święta do stolicy Tatr mieszkańcy Małopolski, a także turyści dojadą nowoczesnym i komfortowym Impulsem Województwa Małopolskiego.

Koniec Małych Pienin?

PIENINY. Jeden z najpiękniejszych zakątków Polski pod zabudowę? Wierzyć się nie chce, ale… jeżeli to prawda? Na końcu Małych Pienin pod Wierchliczką (965), przy ruinach bacówki wzorcowej nr 4 powstała stacja trafo (transformatorowa) i trzy skrzynki. Przypomnę, że w stacji następuje rozdzielanie ene2018.05.12 pod Wierchliczka 9gii elektrycznej przy różnych poziomach napięć. Stacja 15 kV to zazwyczaj ostatni element na drodze dostaw energii elektrycznej z elektrowni do klienta. Zasilanie w tym przypadku jest z linii kablowej. Skąd została poprowadzona, granicą państwa, a może przez rezerwat?

Lato w Zakopanem, latem folkloru i wrażeń już od 1 lipca aż do 31 sierpnia

DSC00700ZAKOPANE. Wakacje już się zaczęły, a Zakopane w pełnej gotowości czeka na turystów. Sezon letni pod Giewontem rozpocznie się 1 lipca, a wraz z nim mnogość wydarzeń kulturalnych, muzycznych i sportowych. Zaplanowane przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury imprezy to nie tylko wszystkim dobrze znane festiwale, ale także nowe inicjatywy związane z wieloma tegorocznymi jubileuszami. Wszystkie zebrane w jedno hasło „Lato folkloru i wrażeń”, bo właśnie tego będzie mógł doświadczyć każdy Gość w Zakopanem. O szczegółach dyrektor Beata Majcher poinformowała podczas konferencji prasowej.

IV Piknik na rynku. Zdrowe żywienie – mądre myślenie

piknikzdrow18NOWY TARG. Takiego powodzenia IV Pikniku organizatorzy nawet się nie spodziewali. Od początku imprezy rynek tętnił życiem, muzyką, grał kolorami. Smakowite zapachy wabiły pod wielką płachtę namiotu, a tam fantastyczne kompozycje z owoców, ciasteczek, kremów serwował sam Maciej Koźlakowski – nowotarska gwiazda – „MasterChef’a”. W centrum miasta spotykali się piesi i rowerzyści, mamy z wózkami, seniorzy i szkolna młódź.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama