Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

II Majówka w Sercu Podhala

DSC 0103 KopiowaniePod patronatem dziennika internetowego Podhaleregion. SZAFLARY. Po raz drugi mieszkańcy naszej gminy bawili się na Majówce w Sercu Podhala. Wydarzenie odbyło się 30 kwietnia 2017 roku na Błoniach Szaflarzańskich.

Zatonął flisak na Dunajcu

PIENINY. Ponoć zdarzyło się to po raz pierwszy w historii po stronie słowackiej. W niedzielę (30 kwietnia) odpowiednie służby zostały postawione na nogi, po naszej stronie przez turystów z Sokolicy, którzy zauważyflisacy slowacjali ciało flisaka płynące rzeką. Zadzwonili po pomoc.

Zakopane: aktualizacja informacji dla podróżujących autobusami po zmianie miejsca odjazdów

ZAKOPANE. Od 1 kwietnia w Zakopanem zmieniło się miejscNowe miejsce odjazdów spod Dworca PKP   fot. Urząd Miasta Zakopane e odjazdów autobusów dalekobieżnych, które kursują teraz z placu przy dworcu PKP. Pierwsze godziny funkcjonowania nowego miejsca pokazały, że konieczna jest niewielka modyfikacja rozmieszczenia przystanków. Przez cały weekend podróżnym pomagali mobilni informatorzy.

Sezon flisacki 2017 na Dunajcu otwarty

PIENINY. Zima nie ustępuje, ostatnie jej tegoroczne podmuchy zachwiały programem otwarcia sezonu flisackiego, przynajmniej w jego części świeckiej, którą odwołano przenosząc na wrzesień. Główne uroczystości oF29dbyły się pod dachem kościoła parafialnego pw. św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych z udziałem flisaków i ich rodzin oraz zaproszonych gości, z pocztami sztandarowymi wszystkich kół Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich oraz zaprzyjaźnionego Bractwa Flisackiego pw. św. Barbary z Ulanowa, śpiewał chór parafialno-flisacki ze Sromowiec Niżnych pod kierownictwem Ewy Cichoń, na organach grał po mistrzowsku Stanisław Górecki.

Rusza sezon flisacki na Dunajcu

PIENINY. Flisacy na Dunajcu rozpoczynają sezon! Jak każdego roku zacząć należało osezon2d sprawdzenia każdego fragmentu rzeki. W miniony czwartek (30 marca) na przystani w Kątach zebrali się inspektorzy Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie, zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i członkowie Komisji Kwalifikacyjno-Dyscyplinarnej. Sprawdzono dokładnie i odebrano pierwszych 49 łodzi, następne będą przygotowane na 14 kwietnia do kolejnego odbioru.

Współpraca parków narodowych przedłużona (z zdjęciami z koncertu)

ZAKOPANE. Porozumienie o dalszej współpracy trwającej już od dekady przedłużyły wFOT Ab wynikładze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Tatranskiego Národnego Parku TANAP po stronie słowackiej oraz Rocky Mountain National Park, czyli Parku Narodowego Gór Skalistych w USA. W uroczystości udział wziął Walter Braunohler konsul generalny USA w Krakowie.

„Łąka” i „Las tatrzański” i sala kinowa

ZAKOPANE. Ruszył kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z tegtpn wystawa wizualo powodu od poniedziałku (20.03) Centrum jest zamknięte dla zwiedzających ale w tym czasie zyska nowe – bardzo interesujące – atrakcje. Otwarcie planowane jest pod koniec bieżącego roku.

Puchar Polan Gorczańskich 2017 - najszybszy Piotr Huzior

POWIAT NOWOTARSKI. Tradycyjnie w Lany Poniedziałek "Ludzie Gór" spotkali się na Polanie10 Walusiowej w Waksmundzie, aby wziąć udział w 53 Zawodach o Puchar Polan Gorczańskich. Warunki śniegowe nie pozwoliły na rozegranie konkurencji narciarskich więc zamiast zjazdów odbył się VI Bieg Śladami Niedźwiedzia.

Ambasadorzy w stolicy Tatr

ZAKOPANE. Szefowie Misji Dyplomatycznych aż z 31 państw świDSC03660ata, nierzadko wraz z rodzinami, odwiedzili Zakopane. Większość z nich swą misję zaczęła dopiero pełnić w Polsce. To dlatego poznają kraj, ludzi i panujące u nas obyczaje. Oficjalnie w urzędzie miasta powitał ich burmistrz Leszek Dorula.

Modernizacja Wielkiej Krokwi

ZAKOPANE. Trwa modernizacja Wielkiej Krokwi, zarządzanej przez Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Został już wyłoniony wykonawca do realizacji tegoż zadania pn. „Wielka Krokiew COSOPO Zakopane wynikRozbudowa skoczni narciarskiej Wielka Krokiew – II etap w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem”.

Prezydenci Polski i Słowacji na nartach na Kasprowym Wierchu

TATRY. Prezydent Andrzej Duda oraz Prezydent Andrej Kiska spędzili piątkowPKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu fot. Paweł Murzyne południe na nartach na Kasprowym Wierchu. Jeździli po najwyżej położonych, jedynych zapewniających alpejskie warunki trasach narciarskich w Polsce.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama