Podhale Region

Wtorek, 19 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Skocznia będzię w gminie Czarny Dunajec

Reklama

Społeczeństwo

Skocznia będzię w gminie Czarny Dunajec

DSC 5445 wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Jarosław Stawiarski tuż przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem przybył do Chochołowa. Odwiedził on miejsce szczególnie ważne dla sportu, rekreacji i turystyki tej podhalańskiej gminy, a więc miejsce, gdzie powstanie skocznia.

Wraz z sekretarzem stanu byli tam: wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, sekretarzem gminy Michał Jarończyk i przedstawiciel KS Chochołów Józef Zborowski. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Jarosław Stawiarski zapewnił, że skocznie wpisane są na listę obiektów strategicznych dla rozwoju polskiego sportu, a konkretnie skoków narciarskich. Dodał też, że ma nadzieję, że wszystkie procedury zostaną spełnione, pozwolenia na budowę dostarczone i jeszcze w tym roku dzięki decyzji Ministra Sportu Witolda Bańki inwestycja zostanie wpisana na listę do realizacji. Gmina Czarny Dunajec dostanie zaś 50% dofinansowania i a po roku będzie można już się cieszyć powstałymi obiektami.

- Pomysł jest fantastyczny. Uważam, że trzeba wesprzeć Wójta Gminy Czarny Dunajec. To co robią tutaj pasjonaci narciarstwa, wiedzą na czym to polega, na czym polega wyławianie talentów. Nie wyłowimy talentów z 20, ze 100 chłopców, tylko wyłowimy ich z kilkuset, tysiąca. To jest najważniejsze, bo różnie w życiu się zdarza. Ci chłopcy, czy dziewczynki, jak będą tu trasy biegowe , będą dorastać i każdy gdzieś tam będzie próbował swoich sił w innych dyscyplinach – mówił Jarosław Stawiarski, podkreślając, ze takie małe obiekty K-16 i K-30 są bardzo potrzebne polskiemu społeczeństwu.

Pomysłodawcami budowy kompleksu skoczni narciarskich i tras biegowych w Chochołowie są przedstawiciele KS Chochołów i Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.

- Pomysł zrodził się już przy powstaniu klubu KS Chochołów w 2011 r. Zaczęliśmy reaktywować sport w Chochołowie, który ma bardzo bogate tradycje, przede wszystkim w kombinacji norweskiej i skokach. Pomysł się zrodził nie po to tylko, by szkolić dzieci w Chochołowie, tylko w całej naszej gminie i ościennych miejscowościach. Jest pomysł na tzw. programy piramidalne, żeby było jak najwięcej dzieci, jak najwięcej młodzieży mogło korzystać. Mamy Zakopane. To nie jest problem złych technicznie skoczni, tylko problem jest z dojazdem na te skocznie. Takie centrum małe, jakie mamy zamiar w Chochołowie sprawi, ze każde dziecko będzie mogło z takiej skoczni skorzystać. Będzie lepsza dostępność – podkreślał Józef Zborowski z KS Chochołów.

- Tu w przyszłości będzie można zbudować kadrę narodową. Skocznie K-16 i K-30 pozwolą zweryfikować chłopców. Chłopcy, którzy już skaczą swobodnie na K-30 przechodzą dalej. Następna weryfikacja to już Zakopane – mówi Józef Zborowski.

Inicjatywie budowy skoczni w Chochołowie cały czas przychylny jest Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, który podkreśla, że Gmina Czarny Dunajec jest wielka i może przynieść wiele talentów sportowych.

- Myślę, że będzie dużo młodzieży. Nasza gmina jest duża. Ma 22 tysiące mieszkańców, szkół jest 20. Zaplecze jest wielkie. Ministerstwo nam już obiecało, że dostaniemy na tę skocznię, a przede wszystkim jesteśmy gminą, która chce dużo swojej pracy włożyć. Podkreślić należy, że nasza Rada Gminy pozytywnie opiniuje nasze założenia – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Podczas wizytacji terenu, w którym planowana jest budowa skoczni, Jarosław Stawiarski spotkał się także z trenerami pochodzącymi z Chochołowa Maciejem Maciusiakiem i Kazimierzem Bafią oraz z młodymi mieszkańcami tej miejscowości trenującym w sekcji skoków narciarskich w KS Chochołów.

Sekretarz Stanu wykorzystał także okazję do zwiedzenia lodowiska w Czarnym Dunajcu i Term Chochołowskich w Chochołowie.
Warto podkreślić, że gmina Czarny Dunajec stawia na sport i rekreację. W Czarnym Dunajcu z powodzeniem funkcjonuje lodowisko. Przez gminę przebiega ścieżka rowerowa wchodząca w skład „Szlaku wokół Tatr”, przy szkołach powstały boiska sportowe, a w zimie wytyczane są trasy do narciarstwa biegowego.

Włodarze Gminy przychylne są także inwestycją prywatnym. W Chochołowie od niedawna funkcjonują największe na Podhalu baseny termalne „ Termy Chochołowskie”, z których korzystają turyści z całej Polski.

Gmina Czarny Dunajec ma także plany na przyszłość. Na jednym z wzniesień w Chochołowie ma powstać kompleks sportowy z dwiema skoczniami narciarskimi, na którym mogliby trenować najmłodsi adepci tej popularnej dyscypliny sportowej, a także trasy biegowe. O budowę obiektu zabiegają członkowie KS Chochołów, którego podopieczni należący do sekcji skoków narciarskich z powodzeniem skaczą w różnych konkursach na terenie Polski.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama