Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego"

Reklama

Społeczeństwo

„15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego"

DSC 0425 Copy

GMINA JABŁONKA. Konferencja pt. „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego” odbyła się w Trstenie w ramach zakończenia wspólnego projektu pn. „Wielokulturowe dziedzictwo Jabłonki i Trsteny”.

Projekt ów był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Najpierw była część oficjalna. Głos zabrali: primator miasta Trestena Magdalena Zmarzlikova i wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak, a także Andrea Korcuskova i Jacek Marcinek, jako pracownicy współpracujących samorządów.
Potem była prezentacja 15-letniej współpracy miasta Trstena i gminy Jabłonka oraz realizacji mikroprojektu pod nazwą „Wielokulturowe dziedzictwo Jabłonki i Trsteny”. A na koniec wójt gminy Jabłonka i primator miasta Trstena wręczyli dzieciom i młodzieży z Polski i Słowacji dyplomy i nagrody w historycznych konkursach „Dzieje Jabłonki i Trsteny”.
Nie zabrakło i akcentu muzycznego. Konferencję uświetnił też występ zespołu Artystycznej Szkoły Średniej z Niżnej „Oravan”.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama