Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Prezydenci Polski i Słowacji na nartach na Kasprowym Wierchu

Reklama

Społeczeństwo

Prezydenci Polski i Słowacji na nartach na Kasprowym Wierchu

PKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu fot. Paweł Murzyn
PKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu fot. Paweł Murzyn 1
PKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu fot. Paweł Murzyn 2

TATRY. Prezydent Andrzej Duda oraz Prezydent Andrej Kiska spędzili piątkowe południe na nartach na Kasprowym Wierchu. Jeździli po najwyżej położonych, jedynych zapewniających alpejskie warunki trasach narciarskich w Polsce.

Prezydent RP Andrzej Duda jest zapalonym miłośnikiem narciarstwa. W piątkowe południe wraz z Prezydentem Słowacji, Andrejem Kiską zjeżdzał na nartach na Kasprowym Wierchu. Rok temu głowa państwa Słowacji zaprosiła Prezydenta Dudę na wspólne szusowanie do Tatrzańskiej Łomnicy. W tym sezonie, prezydent Duda postanowił pokazać Prezydentowi Słowacji najlepsze polskie trasy narciarskie.

- Kasprowy Wierch jest szczególnie lubiany przez głowy państwa. Gościli na nim wszyscy prezydenci naszego kraju, a w 1997 r. miejsce to odwiedził znany ze swej miłości do gór Ojciec Święty Jan Paweł II. Atrakcyjność Kasprowego Wierchu doceniają wszyscy Polacy, ale szczególnie przyciąga on od ponad 100 lat narciarzy o zacięciu sportowym. Widać było na stoku, że obaj Prezydenci właśnie do takich narciarzy się zaliczają – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Ze względu na swoją popularność i wyjątkowe warunki, Kasprowy nazywany jest „świętą górą narciarzy”. Na 1987 m n.p.m. znajdują się najwyżej położone w Polsce trasy narciarskie, Gąsienicowa i Goryczkowa, jedyne w Polsce o charakterze alpejskim, na których możliwa jest jazda na naturalnym śniegu nawet jeszcze w maju. W tym miejscu regularnie trenują także znani zawodowcy, m.in. polski narciarz wysokogórski i himalaista Andrzej Bargiel. Na słynącym z pięknych widoków stoku, na trasie Goryczkowej, został pobity krajowy rekord najszybszego zjazdu na nartach. Rekordowa prędkość przekroczyła 180 km/h.

Na szczycie góry znajdują się Obserwatorium Meteorologiczne, również odwiedzone przez delegacje, a w najwyżej położonej w Polsce restauracji po ponad 2 godzinnej jeździe, Prezydenci zjedli wspólny obiad.

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama