Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Ambasadorzy w stolicy Tatr

Reklama

Społeczeństwo

Ambasadorzy w stolicy Tatr

DSC03660

ZAKOPANE. Szefowie Misji Dyplomatycznych aż z 31 państw świata, nierzadko wraz z rodzinami, odwiedzili Zakopane. Większość z nich swą misję zaczęła dopiero pełnić w Polsce. To dlatego poznają kraj, ludzi i panujące u nas obyczaje. Oficjalnie w urzędzie miasta powitał ich burmistrz Leszek Dorula.

Na początek goście obejrzeli filmik przygotowany przez młodzież, autorstwa Made In Zakopane. – Z tego filmiku można wywnioskować, że nam się tu pięknie żyło i żyje – mówił burmistrz Leszek Dorula. Wyjaśniał, że jednak prawda jest inna. Tutaj ludzie od zawsze ciężko pracowali, byli twardzi i uparci, zajmowali się pasterstwem. Przypomniał też historię odkrycia Zakopanego przez ludzi kultury i sztuki oraz zwrócił uwagę na to, że teraz w stolicy Tatr mieszkają już nie sami górale, ale i przybysze, ci którzy się osiedlili i pokochali to miejsce.

- Górale słyną z pracowitości, ale i przywiązania do ziemi i własności. Dla nas oprócz takich rzeczy, jak pracowitości i gościnność jest bardzo ważna tradycja i wiara – podkreślał burmistrz Leszek Dorula. – Ponieważ dla nas bardzo ważne są wartości, w herbie miasta, wierząc w Boga i będąc mu wdzięcznym, umieściliśmy krzyż z Giewontu i klucze papieskie.
Zapewnił jednak gości, że Zakopiańczycy cenią sobie różnorodność i pod Tatrami goszczą chętnie wszystkich, którzy do nich przyjeżdżają. – Cieszymy się z wszystkich tych, którzy tu przyjeżdżają i jestem przekonany, że wyjeżdżając od nas Państwo będziecie już tęsknić za tym miejsce i myśleć o powrocie do Zakopanego.

Ambasadorom pokazano i prezentację o stolicy Tatr ukazującą jej atuty i atrakcje, takie jak: geotermię, która ogrzewa dużą część miasta i dba o czyste powietrze, a także baseny termalne, wyciągi, kolejkę na Kasprowy Wierch, stoki i dużą ofertę kulturalną, trwająca cały rok.

Dyplomaci w sobotę odwiedzili też Dolinę Chochołowską. Dziś opuszczają już stolicę Tatr, która bardzo przypadła im do gustu.

Tutaj galeria zdjęć - fot. Beata Szkaradzińska

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama