Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Zatonął flisak na Dunajcu

Reklama

Społeczeństwo

Zatonął flisak na Dunajcu

flisacy slowacja

PIENINY. Ponoć zdarzyło się to po raz pierwszy w historii po stronie słowackiej. W niedzielę (30 kwietnia) odpowiednie służby zostały postawione na nogi, po naszej stronie przez turystów z Sokolicy, którzy zauważyli ciało flisaka płynące rzeką. Zadzwonili po pomoc.

Po naszej stronie dojechała jednostka straży pożarnej z pontonem, po słowackiej podobnie, dodatkowo Horská záchranná služba. W drugiej wersji to kajakarze zauważyli ciało flisaka i holowali go do brzegu w pobliżu ujścia Potoku Leśnickiego. Wyłowiony flisak Jozef Lopata pochodził ze Spiskiej Starej Wsi, miał lat 52 (Słowacy podawali także 53), zostawił trójkę dzieci.

Tragedia zdarzyła się na przystani flisackiej Majere. Łódź z turystami odpływała od brzegu, gdy nagle jeden z flisaków się zachwiał i wpadł do wody. Chwilę trzymał się łodzi. Silny prąd wciągnął go najpierw pod łódź i po chwili całkowicie zniknął pod wodą. Także niska temperatura wody doprowadziła do nieszczęścia, błyskawicznie wychładzając ciało. Być może przyczyniła się do dramatu dłuższa przerwa w pływaniu, ponoć aż piętnastoletnia!

Z Dunajcem żartów nie ma, flisacy po obu stronach rzeki na pewno wyciągną wnioski z tej tragedii.

Ryszard M. Remiszewski

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama