Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Z górki na rowerze w Zawoi

Reklama

Społeczeństwo

Z górki na rowerze w Zawoi

PKL Mosorny Groń 2 wynik

POWIAT SUSKI. Góry – jak wynika z badania Polskich Kolei Linowych -są najpopularniejszym w Polsce kierunkiem wakacyjnych podróży. Przyciągają one nie tylko widokami i mikroklimatem, ale również możliwościami aktywnego spędzania czasu. Już niemal co trzeci Polak (27 proc.) w górach chce przede wszystkim jeździć na rowerze, a 8 proc. chciałoby uprawiać sporty ekstremalne, w tym m.in. downhill, czyli jedną z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego.

- Badanie PKL pokazuje, że w góry jeździmy przede wszystkim dla atrakcyjnych szlaków i świeżego powietrza. Jednak już prawie co trzeci Polak liczy także na dodatkowe atrakcje – np. koleje górskie, parki linowe, czy zjeżdżalnie. Popularną aktywnością jest jazda na rowerze - aż 27 proc. respondentów przyznało, że właśnie w taki sposób chciałoby spędzić wakacyjny urlop.

Malowniczy ośrodek turystyczny Mosorny Groń w Zawoi to miejsce, gdzie wybrać się warto. Dysponuje on trzema trasami rowerowymi o różnych stopniach trudności. Ponad dwukilometrowa „Freeride”, która przeznaczona jest dla amatorów szybkiej jazdy, została poprowadzona w dużej części wzdłuż kolei linowej krzesełkowej. Druga trasa typu „NorthShore”, dla średniozaawansowanych, pozwala trenować zachowanie równowagi i kontrolę nad rowerem. Trzecia - najbardziej wymagająca, została zaprojektowana w taki sposób, aby mogły się na niej odbywać najwyższej rangi zawody w Downhillu. Dysponuje różnego rodzaju skoczniami, przeszkodami i przeskokami wymagającymi profesjonalnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama