Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Z Krakowa do Zakopanego pociągiem na sylwestra

Reklama

Społeczeństwo

Z Krakowa do Zakopanego pociągiem na sylwestra

pociag rab

PODHALE. Koleje Małopolskie uruchomiły kilka dodatkowych dodatkowych kursów z Krakowa do Zakopanego i z powrotem. Dzięki temu można uniknąć korków i dojechać bez problemu na sylwestra do stolicy Tatr.

Województwo Małopolskie po raz kolejny pomyślało o mieszkańcach i turystach, którzy świąteczny i sylwestrowy czas spędzają pod Tatrami. 23 grudnia pociąg Kolei Małopolskich ponownie zawitał do Zakopanego. Był to pierwszy z 4 przejazdów na tej trasie, jakie samorządowy przewoźnik przygotował na koniec roku. Świąteczny pociąg Kolei Małopolskich wyruszył ze stacji Kraków Główny 23 grudnia i 26 grudnia o godz. 9.22, a przyjechał do Zakopanego o godz. 12.11. W podróż powrotną do Krakowa pociąg wyruszył o godz. 19.22, by dotrzeć na miejsce po niespełna trzech godzinach, o 22.16. Kolejne kursy ciągle przed nami – przejazdy realizowane z identycznym rozkładem jazdy zaplanowano na 30 grudnia i 1 stycznia.

Okres świąteczno-noworoczny zawsze wiąże się z dużym zainteresowaniem wyjazdami w góry, a to – niestety – z dużym ruchem i korkami na drogach prowadzących na Podhale. Dlatego połączenie kolejowe na tej trasie to najszybszy sposób, aby dojechać do Zakopanego, a następnie wrócić do Krakowa. Połączenia oferowane przez Koleje Małopolskie są więc świetną propozycją dla różnych grup podróżnych – zarówno tych, którzy mają w planach tylko krótki wyjazd świąteczny, jak i osób szykujących się na dłuższy pobyt w górach lub też chcących spędzić tam sylwestrową noc.

Tradycyjnie już zachętą do podróży koleją są atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14,00 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej - jedyne 6,86 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.
Bilety są dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej Kolei Małopolskich, karty MKA, aplikacji iMKA oraz serwisu e-Podróżnik, natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.

źródło: Urząd Marszałkowski

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama