Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Kim byli uczestnicy zakopiańskiego sylwestra?

Reklama

Społeczeństwo

Kim byli uczestnicy zakopiańskiego sylwestra?

infografika badanie uczestnicy Sylwestra w Zakopanem wynik

ZAKOPANE. Kim byli uczestnicy Sylwestra w stolicy Tatr, który był transmitowany przez TVP? Znamy już odpowiedź. Badanie, które objęło prawie 75 tys. użytkowników smartfonów spośród 90 tys. osób, które bawiły się na koncercie, przeprowadziła firma Selectivv.

Jak się okazuje ponad 66 procent uczestników były to osoby po 30 roku życia. Więcej osób przyjechało z Warszawy (7621 osób) niż z Krakowa (6921 osób), a 6 proc. uczestników koncertu byli to obcokrajowcy. Co ciekawe koncert sylwestrowy z licznymi gwiazdami, takimi, jak choćby Luis Fonsi, Zenon Martyniuk, czy Maryla Rodowicz przyciągnął do Zakopanego co najmniej 700 osób z Trójmiasta.

- Według danych policji cytowanych przez TVP Info, na koncercie w Zakopanem bawiło się około 90 tys. osób. Firma Selectivv Mobile House przeprowadziła analizę prawie 75 tys. użytkowników smartfonów, którzy w noc sylwestrową znajdowali się na Równi Krupowej w Zakopanem. Wykorzystano do tego tzw. geotrapping, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. Następnie przeanalizowano, jakie informacje o uczestnikach wydarzenia Selectivv zgromadził do tej pory w swojej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju – wyjaśnia Szymon Szymczyk, PR konsultant z firmy Selectivv

Dodaje on, że firma Selectivv przeanalizowała też ilu uczestników sylwestrowej imprezy w Zakopanem należy do któregoś z tzw. 60 profili psychograficznych. Po tej analizie okazało się, że co piąty uczestnik spędzał wakacje za granicą, 43 proc. interesuje się sportem, a 10 proc. posiada dzieci w wieku do 10 lat.

- Aplikacje mobilne dają wiele informacji, bo pozostają zainstalowane na urządzeniu, nawet jeśli nie są zbyt często wykorzystywane. Sam fakt ich pobrania dużo mówi o intencjach i zainteresowaniach osoby. Warto przy tym pamiętać, że każdy użytkownik w momencie instalacji aplikacji jest pytany o zgodę na zbieranie tych informacji – mówi Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv Mobile House.

Jak firma zbiera owe dane?

Szymon Szymczyk wyjaśnia, że firma Selectivv posiada największy w Europie Centralnej i Wschodniej zbiór danych o użytkownikach mobile, obejmuje on łącznie 82 mln osób, z czego 15 mln w Polsce. - Średnio o jednym użytkowniku Selectivv posiada 362 informacje, m.in. dane demograficzne, zainteresowania oraz lokalizacje, w jakich przebywa. Dane są zbierane za zgodą użytkowników za pośrednictwem 200 tys. bezpłatnych aplikacji mobilnych oraz 15 mln stron www. W wyniku analizy big data wyróżniono 60 profili konsumentów. Są to np. osoby planujące dziecko, użytkownicy bankowości mobilnej czy użytkownicy aplikacji muzycznych. Przykładowo profil „osoby interesujące się sportem” zawiera osoby, które odwiedzały strony internetowe o tematyce sportowej co najmniej 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca. Z kolei profil „klienci Lidla lub Biedronki” obejmuje osoby, które odwiedziły wymienione sklepy minimum 2 razy w ciągu ostatnich 4 miesięcy.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama