Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Nowe połączenia z Krakowa do Budapesztu i USA

Reklama

Społeczeństwo

Nowe połączenia z Krakowa do Budapesztu i USA

lot
lot1

TURYSTYKA. Od dziś można kupić bilet lotniczy z Krakowa wprost do Budapesztu. Zostało też uruchomionych więcej połączeń do Chicago. Pierwsi pasażerowie poleca do stolicy Węgier 28 kwietnia, do Chicago 5 maja. Z kolei do Nowego Jorku loty w Budapesztu ruszą 3 maja.

- Pierwszy rejs LOT-u z Krakowa do Budapesztu wystartuje 28 kwietnia. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów: we wszystkie dni tygodnia oprócz czwartków. W ramach każdego połączenia LOT zaoferuje na pokładzie co najmniej 78 miejsc dla pasażerów w trzech klasach podróży. Samolot będzie startował z Kraków Airport o godz. 7:55, a lądował w stolicy Węgier o 9:00.Z Budapesztu do Krakowa rejsy zaplanowane są na 9:35 – wyjaśnia Rafał Marek, zastępca rzecznika prasowego Aiport Kraków.

Dzięki owemu połączeniu pasażerowie z południa Polski będą mogli w Budapeszcie przesiadać się na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Z kolei od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, od 5 maja do Chicago. LOT na nowojorskie lotnisko JFK poleci z Budapesztu cztery razy w tygodniu, a do Chicago na lotnisko O’Hare dwa razy w tygodniu.

- Pod względem liczby pasażerów Kraków jest drugim w Polsce i pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT. - W założeniach strategicznych niezmiennie koncentrujemy się na budowaniu ruchu transferowego przez hub LOT-u w Warszawie. Jednocześnie w miarę pojawiających się możliwości biznesowych i większej dostępności floty, LOT wykorzystuje potencjał połączeń spoza Warszawy, m.in. z Krakowa – dodaje.
Warto podkreślić, że uruchomienie nowego połączenia do Budapesztu to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska w Krakowie.

Okazuje się, że już od lipca LOT zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem, a Chicago: do dwóch w tygodniu. Teraz przewoźnik lata na tej trasie jedynie raz na tydzień. Natomiast od 5 lipca z Chicago samolot będzie startował w czwartki o 17:25, a lądował o 9:25 następnego dnia. Z Krakowa w piątki pasażerowie wystartują o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godz.

- Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT-u w Kraków Airport. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą efekty. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Z kolei Budapeszt to kolejne połączenie z Krakowa do Europy Środkowej adresowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Połączenie do Budapesztu i drugi rejs w tygodniu do Chicago potwierdzają potencjał Małopolski i Krakowa – dodaje.

Warto zauważyć, że dzieki temu, że będą nowe połączenie między Krakowem a Budapesztem, zwiększy się liczba rejsów między Krakowem, a Chicago. Równocześnie rejsy dalekodystansowe Budapeszt-Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować pomiędzy Krakowem i Budapesztem, a Chicago aż cztery razy w tygodniu.

- Kraków-Chicago to najkrótsze i najwygodniejsze połączenie Małopolski ze stanem Illinois. Bezpośrednie rejsy stanowią uzupełnienie oferty podróży między Krakowem, a Chicago z przesiadką w Warszawie i Budapeszcie. Uruchomione w ubiegłym roku połączenie cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów, dlatego postanowiliśmy uatrakcyjnić naszą ofertę. Jak wynika z najnowszych danych, ponad 90 tys. osób rocznie podróżuje samolotem między Krakowem a Chicago – dodaje Adrian Kubicki.

Trzeba zapewnić, zę Boeing 787 Dreamliner, który obsługuje wszystkie rejsy dalekodystansowe LOT-u jest to wciąż najbardziej zaawansowany technologicznie samolot świata. W porównaniu z innymi odrzutowcami pasażerskimi dostępnych na rynku ich kompozytowa konstrukcja, technologia obniżająca ciśnienie i zwiększająca wilgotności powietrza w kabinie oraz silniki nowej generacji pozwalają na niższe zużycie paliwa w przeliczeniu na pasażera i wyższy komfort podróży. Dzięki niskiej emisji CO2 jest to też samolot przyjazny dla środowiska.

Każdy z używanych dziś przez LOT ośmiu Dreamlinerów LOT-u w wersji B787-8 zabiera na pokład 252 pasażerów. W kabinie znajduje się 18 rozkładanych do płaskiego łóżka foteli klasy biznes, 21 szerokich i rozkładanych siedzeń klasy ekonomicznej premium i 213 wygodnych foteli klasy ekonomicznej, z których każdy wyposażony jest w indywidualny ekran systemu rozrywki, gniazdo sieciowe i port USB.

Należy przypomnieć, że w ubr. LOT ogłosił uruchomienie 27 połączeń, w tym z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Chicago, z Krakowa do Chicago oraz z Rzeszowa do Newark.

Natomiast w 2017 roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o niemal 1,5 mln rok do roku. W tym czasie przewoźnik odebrał cztery nowe samoloty Boeinga: dwie maszyny B787 Dreamliner oraz dwa nowe wąskokadłubowe samoloty B737 MAX 8. W 2018 r. do floty LOT-u wejdzie 12 kolejnych: B 787-9, B 737 MAX 8 i Embraer 195.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama