Podhale Region

Poniedziałek, 20 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 19 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Policyjni narciarze testują nowe stroje

Reklama

Społeczeństwo

Policyjni narciarze testują nowe stroje

DSCN2129 wynik
IMG 20180302 WA0001 wynik
IMG 20180302 WA0004 wynik
IMG 20180302 WA0005 wynik
IMG 20180302 WA0006 wynik
IMG 20180302 WA0017 wynik

ZAKOPANE. Od kilku lat na stokach narciarskich można spotkać umundurowanych policjantów. Teraz policjanci testują nowe stroje.

- Policjanci - narciarze dbają o bezpieczeństwo wszystkich miłośników białego szaleństwa oraz o przestrzeganie zasad zawartych w dekalogu bezpiecznego narciarza (FIS) – informuje Krzysztof Waksmundzki w KPP w Zakopanem.

Rzecznik policji dodaje, że policjanci reagują również w przypadkach uprawiania narciarstwa przez osoby, które są nietrzeźwe. - Zwracają oni też uwagę na konieczność używania kasków ochronnych przez dzieci do ukończenia szesnastego roku życia, działają prewencyjnie w zakresie przestępstw pospolitych, takich jak kradzieże sprzętu narciarskiego. Patrole policjantów na nartach już na dobre wpisały się w krajobraz stoków narciarskich w naszym kraju.

Teraz konieczne stało się opracowanie jednolitego, praktycznego i zwiększającego bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania stroju dla policjantów- narciarzy.

- Takie stroje w ostatnich dniach są testowane m.in. na stokach powiatu tatrzańskiego. Z pierwszych relacji użytkowników wynika, że nowe umundurowanie dla policyjnych narciarzy jest dużo bardziej funkcjonalne w porównaniu do mundurów stosowanych w codziennej służbie. Funkcjonariusze mają zapewniony komfort termiczny, są widoczni ze znacznej odległości, co jest bardzo ważne w zakresie ich bezpieczeństwa, ale również oddziaływania prewencyjnego.

Na fotografiach policjanci w testowanych strojach podczas służby na Kasprowym Wierchu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama