Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce, tym razem w Pieninach

Reklama

Społeczeństwo

Inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce, tym razem w Pieninach

P1000403 wynik

POWIAT NOWOTARSKI. W Krościenku nad Dunajcem, w amfiteatrze Pod Wierzbą, odbyła się 1 maja inauguracja letniego sezonu turystycznego 2018 z udziałem członków zarządu województwa małopolskiego Grzegorza Lipca i Leszka Zegzdy. Goście przybyli na łodziach flisackich pod przystań przy amfiteatrze w towarzystwie gospodarzy – wójta gminy Krościenko nad Dunajcem Jana Dydy i przewodniczącego Rady Gminy Tomasza Gabrysia. Wśród gości witany był Jan Komorek - radny powiatu nowotarskiego i Stanisław Bisztyga, senator VII kadencji, z żoną Wiktorią.


-  Krościenko słynie z gościnności, piękna ziemia sądecka także, życzę wszystkiego dobrego, bawmy się. Piękna majówka, piękna pogoda, niech św. Józef nam tu patronuje – powiedział Grzegorz Lipiec.

W równie sympatycznym tonie wypowiedział się Leszek Zegzda. - Pieniny, Sokolica, Trzy Korony, wstęga Dunajca, setki miejscowości w Małopolsce są dla tych, którzy chcą wypoczywać. Tu jest wszystko, tu jest piękna przyroda, fantastyczni ludzie, tu jest piękna historia. Dlaczego ludzie tak ciągną w te miejsca? - bo właśnie chcą zażyć tego wszystkiego, chcą pooddychać, chcą odpocząć i dlatego od wielu lat w różnych miejscach w Małopolsce uroczyście otwieramy sezon letni, zimowy także. Dzisiaj, wczoraj, Pan Bóg – łaskawy niezwykle – dał pogodę letnią, cudowną, jak na zamówienie i dlatego to otwarcie, to spotkanie, jest udane. W ubiegłym roku spłynęło Dunajcem 340 tys. ludzi, proszę sobie wyobrazić tę liczbę. Duże miasto spłynęło Przełomem! Setki tysięcy ludzi tu odpoczywa, nabiera sił. Życzę państwu udanego sezonu letniego 2018 roku. Bądźmy dla siebie życzliwi, uśmiechajmy się do siebie, miejmy świadomość, że każdy z nas potrzebuje życzliwości drugiego człowieka, to wszystko zależy od nas. Więc kochani życzę wszystkim dobrego, ciepłego, słonecznego, radosnego, turystycznego święta 2018 roku!

Dalej amfiteatrem zawładnęła muzyka, wystąpił zespół Skaldowie z orkiestrą Polish Wind Ensemble i zespół folkowy „Sprytni”. Dodam, że wcześniej żywo przyjmowani byli m.in. zespół dziecięcy „Małe Pieniny”, kabaret Truteń i Flisacka Grupa Śpiewacza. Sezon turystyczny w Małopolsce został otwarty!

 

Ryszard M. Remiszewski

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama