Podhale Region

Niedziela, 22 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka IV Piknik na rynku. Zdrowe żywienie – mądre myślenie

Reklama

Społeczeństwo

IV Piknik na rynku. Zdrowe żywienie – mądre myślenie

piknikzdrow18

NOWY TARG. Takiego powodzenia IV Pikniku organizatorzy nawet się nie spodziewali. Od początku imprezy rynek tętnił życiem, muzyką, grał kolorami. Smakowite zapachy wabiły pod wielką płachtę namiotu, a tam fantastyczne kompozycje z owoców, ciasteczek, kremów serwował sam Maciej Koźlakowski – nowotarska gwiazda – „MasterChef’a”. W centrum miasta spotykali się piesi i rowerzyści, mamy z wózkami, seniorzy i szkolna młódź.

Piknik otwierał burmistrz, pojawił się dyrektor Podhalańskiego szpitala, hojnym współorganizatorem było też starostwo. Chętnych do skorzystania z porad specjalistów z branży medycznej, dietetyków, masażystów i trenerów; chętnych do wygrania voucherów na zabiegi kosmetyczne - nie brakowało przez cały czas trwania potężnego wydarzenia na rynku. Badania spirometryczne, pomiary ciśnienia, poziomu cukru we krwi i wzroku, darmowe zabiegi kosmetyczne – cieszyły się niesłabnącym powodzeniem.

W budynku ratusza od razu ustawiła się kolejka do okulisty. Kto zawsze dugo czeka na wizytę w poradni kardiologicznej – podczas Pikniku mógł skorzystać z konsultacji u samego ordynatora kardiologii – dr Artura Klechy.

Przez scenę przewijało się mnóstwo zespołów – począwszy od rozśpiewanych i roztańczonych przedszkolaków w kolorowych ubrankach, przez znakomitych solistów z SEPTYMY, po akademicki zespół góralski „Młode Podhale”. Część artystyczną prowadził dyrektor MOK-u, Bolesław Bara, non-stop zalecając zdrowe odżywianie, zbawienny dla ciała ruch i oczywiście sen konieczny, by zregenerować siły.

W długim namiocie – dzięki zaangażowaniu firm gastronomicznych i Spółdzielni Mleczarskiej - można było znaleźć wszystko, co nęci podniebienie, a idzie na zdrowie: tradycyjne wędliny bez MOM-u i konserwantów, wypieki z ziarnami, na zakwasie, bez polepszaczy, produkty mleczarskie, zioła, miody, herbaty itd. Można było też podoić sztuczną krowę, poigrać z gigant-maskotką Medical Clinic, a z myślą o bliźnich w potrzebie – oddać krew. Po raz pierwszy pojawiła się ze swoją ofertą restauracja wegańska. Częstowano zdrowymi jabłkami.

Na stoisku Nadleśnictwa – kto chciał, dostał materiały drukowane, odcisnął sobie w ziemi kopytko czy łapę dzikiego zwierzęcia, mógł się zabawić grą na wielkiej planszy i zabrać domu sadzonkę drzewa. Była mowa i o bezpieczeństwie na wakacjach.

Jeśli ktoś już przybył na rynek – IV i największy z dotychczasowych Pikników Zdrowia był dla niego silnym impulsem, by zmienić dietę i styl życia, zacząć się ruszać, sprawdzić wyniki, zadbać o kondycję. Przez sześć godzin trwania Pikniku przez serce miasta przewinęło się mnóstwo osób w różnym wieku. W każdym na pewno zaświtała myśl, że zdrowie to dar bezcenny.

Tutaj też pisaliśmy o pikniku

Współorganizatorów efektownej i wielce pożytecznej imprezy, zainicjowanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego było wyjątkowo dużo, bo aż dziewięciu: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Medical Clinic Podhale, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Podhalański Szpital Specjalistyczny, HDK Kropla, OKO TEST-Centrum Okulistyczne, Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji.

 Partnerzy Pikniku Zdrowia to:
Piekarnia Trzcińscy - Bartłomiej Trzciński
Piekarnia Żarneccy - Dominika Żarnecka
Firma Kabanos
Małopolska Regionem Ziół
Zakład Mleczarski w Nowym Targu
Bar Rumcajs Nowy Targ Krzysztof Lipkowski
Iwona Arendarczyk - Ciastkarnia
Herbaty Świata- Piotr Kołodziej
Bar Łan
Lila Vanilla – Lidia Hędrzak
Maciej Koźlakowski uczestnik Master Chefa
Fundacja im. Adama Worwy
Nadleśnictwo Nowy Targ
CF Podhale
II LO w Nowym Targu
SP nr 1 w Nowym Targu
SP Nr 2 w Nowym Targu
Przedszkole Liwlandia w Nowym Targu

IV Piknik Zdrowia

Fot. Anna Szopińska

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama