jaskinia mroznaTATRY. Jaskinia Mroźna została już ponownie otwarta dla turystów. Jest ona jedną z sześciu udostępnianych dla odwiedzających.

Wyjście z jaskini zostało zabezpieczone dwunastometrowym drewnianym tunelem, a zbocze, którym wiedzie szlak zejściowy – specjalną siatką. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności oraz niezatrzymywanie się na całym odcinku szlaku zejściowego.

Przypomnijmy - 28 kwietnia jaskinia została zamknięta. TOPR stwierdził wówczas zagrożenie bezpieczeństwa odwiedzających. Przyczyną były niestabilne skały powyżej szlaku zejściowego z jaskini.

Jaskinia Mroźna jest jedną z sześciu jaskiń w Tatrach Polskich udostępnionych dla turystów. Aż pięć z nich – w tym Mroźna – znajduje się w Dolinie Kościeliskiej. Jaskinia Mroźna jako jedyna ma oświetlenie elektryczne. Wejście do jaskini jest biletowane: opłata wynosi 4 zł, dzieci do lat sześciu są zwolnione z opłat.

Szczegółowe informacje o Jaskini Mroźnej można znaleźć tutaj: http://www.tpn.pl/files/news/editor/files/Foldery/jaskinia_mrozna.pdf